Na sportowo!

ŻTC BIKE RACE 2018 za nami, ale to nie koniec emocji

2 września odbył się finał ogólnopolskiego cyklu kolarskiego ŻTC BIKE RACE 2018. W zawodach wzięło udział ponad dwustu miłośniku jazdy na dwóch kółkach. Mimo, że to ostatni etap z serii, to nie koniec kolarskich emocji w tym roku.

Finał miał swoją specjalną oprawę. Zanim na trasę wyruszyli kolarze, najpierw o miano najlepszego rywalizowali biegacze na trasie o długości 10 kilometrów. Rywalizację w znakomity stylu wygrał Daniel Mikielski, który nieco po „kolarsku”, na solo przybiegł na metę z przewagą nieco ponad czterech minut nad kolejnym Przemysławem Chmielem. Trzeci był Paweł Łęcki.

Punktualnie o godzinie 12:00 na dwudziestopięciokilometrową rundę ruszyli kolarze. W kilku kategoriach klasyfikacji generalnej sprawa była jeszcze otwarta, dlatego też emocje były podwójne. Sporo poruszenia wywoływała rywalizacja w ramach FIT RACE, a to szczególnie za sprawą klasyfikacji drużynowej. Zawodnicy na trasie mogli liczyć na wsparcie ze strony kibiców, którzy pojawili się tego dnia w Żyrardowie. Ostatecznie najlepszą drużyną został Jurand Ciechanów, przed TEAM HUROM i Gilicki Bike.

Po zakończeniu zmagań tradycyjnie uhonorowano zwycięzców ostatniego etapu, a po nim nagrodzeni zostali najlepsi w klasyfikacji generalnej. Ostatnim punktem programu było losowanie nagród głównych wśród mistrzów cyklu. W tym roku nie jest to jednak ostatni wyścig firmowany przez Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów. 22 września w Warszawie rozegrana zostanie „Bielańska Czasówka by ŻTC BIKE RACE”. Bardziej szczegółowe informacje dotyczące tych zmagań kolarskich oraz wyniki znajdują się pod adresem www.ztc.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close