Breaking NEWSCo słychać na mieście?

Zewnętrzne obiekty sportowe otwarte

Żyrardów wprowadza drugi etap rządowego planu przywracania aktywności sportowej. Przypomnijmy, że 20 kwietnia Prezydent Lucjan Krzysztof Chrzanowski otworzył parki miejskie i tereny rekreacyjne Eko Parku i Żyrardowskiego Zalewu. Od 4 maja otwarte zostały boiska sportowe w kompleksie AQUA przy ul rtm. Pileckiego, łącznie ze skate parkiem oraz orlik przy Szkole Podstawowej nr 1.

Jest to dobra wiadomość przede wszystkim dla klubów sportowych i stowarzyszeń, które prowadzą zajęcia na świeżym powietrzu. Powrót do harmonogramu zajęć gwarantuje choćby prawidłowe wykorzystanie miejskiej dotacji dla stowarzyszeń sportowych. Nadal jednak obowiązywać będą zasady bezpieczeństwa takie jak: rygor zasłaniania twarzy, zachowania dystansu, dezynfekcji rąk oraz sprzętu i urządzeń sportowych. Na boisku i skate parku może przebywać nie więcej niż 6 osób. Co istotne, treningi mogą odbywać się bez maseczki, niemniej jednak do samego przyjścia na obiekt należy zachowywać obowiązujące powszechnie zasady bezpieczeństwa. Uwaga! Nie będzie można korzystać z szatni na udostępnionych obiektach.

II ETAP RZĄDOWEGO PLANU PRZYWRACANIA AKTYWNOŚCI
Drugi etap dotyczy obiektów otwartych. Od 4 maja będzie można korzystać m.in.: ze stadionów sportowych (piłkarskie, lekkoatletyczne i inne), boisk szkolnych i wielofunkcyjne (w tym Orliki). Otwarta będzie także infrastruktura zewnętrzna do uprawiania sportów motorowych oraz lotnictwa, pola golfowe, stadniny koni oraz otwarte obiekty takie jak: strzelnice, tory łucznicze, tory gokartowe, tory wrotkarskie i rolkowe. Możliwe będzie korzystanie z infrastruktury otwartej do uprawiania sportów wodnych. Z jednej łódki, roweru wodnego czy kajaka będą mogły korzystać jednocześnie dwie osoby. Na korcie limit wynosi 4 osoby. Na pozostałych obiektach, które otwierane będą w drugim etapie – limit to maksymalnie 6 osób.

Jednocześnie Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Żyrardowie informuje, że z powodu braku możliwości zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom  i użytkownikom biblioteki zawieszenie jej funkcjonowania zostało przedłużone do 11 maja br. włącznie. 

Muzeum Lniarstwa i Industrialna Zagroda zamknięta jest do odwołania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close