Breaking NEWS

Zawyją wszystkie syreny. Trening wczesnego ostrzegania

W środę na terenie całego województwa mazowieckiego w ramach treningu wczesnego ostrzegania zostaną uruchomione syreny alarmowe wchodzące w skład powiatowych i miejskich systemów ostrzegania i alarmowania – poinformował rzecznik prasowy Wojewody Mazowieckiego.

Jak wskazał w komunikacie rzecznik prasowy Wojewody Mazowieckiego między godz. 9 a 14 odbędzie się trening systemu wczesnego ostrzegania towarzyszący ćwiczeniu RENEGADE – SAREX 18/II.

„Podczas ćwiczenia w ramach treningu uruchomiony zostanie trzyminutowy modulowany dźwięk syren sygnalizujący ogłoszenie alarmu. Odwołanie alarmu nastąpi poprzez trzyminutowy ciągły dźwięk syren. Włączenie syren alarmowych jest elementem ćwiczenia na wypadek powiadamiania o zagrożeniu. W związku z tym, że są to ćwiczenia, mieszkańcy nie powinni podejmować żadnych czynności” – czytamy w komunikacie.

Zadanie polegające na ostrzeganiu i alarmowaniu ludności jest wykonywane przez każdego szefa obrony cywilnej na administrowanym przez niego terenie. Na szczeblu wojewódzkim jest nim wojewoda, w powiecie starosta, w mieście prezydent lub burmistrz, natomiast w gminie wójt. Syreny alarmowe są częścią systemu wykrywania i alarmowania. Ostatni trening systemu został przeprowadzony 1 sierpnia 2018 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close