Breaking NEWSNa sygnale!

ZATRZYMANY PODEJRZANY O KRADZIEŻE METODĄ „NA OPONĘ”

W ręce policjantów z wydziału kryminalnego żyrardowskiej komendy trafił 43-latek podejrzany o kradzieże metodą „na oponę”. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i czeka na decyzję sądu w sprawie tymczasowego aresztowania.

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie w związku z powtarzającymi się kradzieżami „na oponę” prowadzili wzmożone kontrole parkingów. Jaki był model działania „oponiarza”? Na parkingach przy marketach upatrywał samochody, w którym następnie przebijał oponę. Kierowca zaaferowany wymianą koła zostawiał cenne rzeczy w samochodzie i nie zamykał go. Ten moment był wykorzystywany i z aut kradzione były drogocenne przedmioty.

Podczas jednej z kontroli na ul. Mickiewicza, kryminalni zauważyli, że dwóch mężczyzn wymienia oponę w samochodzie, nie musieli długo czekać – za chwilę od drugiej strony podszedł mężczyzna, który zabrał coś z samochodu i zaczął uciekać. Funkcjonariusze zatrzymali 43-latka, który chwilę przed zatrzymaniem wyrzucił skradziony portfel.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał 11 zarzutów tego typu przestępstw, do których doszło na terenie powiatu żyrardowskiego. W związku z tym, że podejrzany był już wcześniej karany za kradzieże i uszkodzenia mienia, grozi mu nawet do 7,5 roku więzienia. Dzisiaj sąd zdecyduje o jego areszcie.

Źródło
KPP Żyrardów

Jeden komentarz

  1. Nie rozumiem jak można dać się oszukać metodą na policjanta, wnuczka, czy na oponę. Rozumiem, że ludzie są przemęczeni, ale trzeba też uważać i nie dać się nabrać na coś takiego. Ja czekam kiedy ktoś do mnie zadzwoni i będzie chciał wyłudzić ode mnie pieniądze na wnuczka. Bo ja raczej wnuczków mieć nie będę o dzieciach nie wspomnę, bo nie jestem naiwny i na dziecko to mnie dziewczyna nie zrobi. Patrząc po kumplach, czy rodzinach widać co ze związku wychodzi jak widać tylko alimenty i chęć dojenia męża z całej wypłaty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close