Breaking NEWSNa sygnale!

ZATRWAŻAJĄCA LICZBA PIJANYCH KIEROWCÓW NA DROGACH POWIATU ŻYRARDOWSKIEGO

Pomimo dużej liczby prowadzonych działań profilaktyczno-edukacyjnych dotyczących negatywnego wpływu alkoholu na prowadzenie pojazdów, w dalszym ciągu występuje wysokie zagrożenie, jakie powodują kierujący pojazdami pod wpływem alkoholu.

Tylko w bieżącym roku na terenie powiatu żyrardowskiego uczestnicy ruchu drogowego byli sprawcami 25 wypadków drogowych. W wyniku, których zmarło 5 osób, a obrażeń ciała doznało 29. Cztery wypadki, były spowodowane przez osoby kierujące jednośladami.

Dzięki prowadzonym działaniom, które mają na celu przeprowadzenie badań jak największej liczby kierujących, a tym samym ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pojazdami znajdujących się pod działaniem alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu, udało się powstrzymać od dalszej jazdy 47 kierowców i to tylko w ciągu jednego miesiąca.

Pamiętajmy o tym, że kiedy kierujący jest nietrzeźwy i w związku z tym ograniczone są jego zmysły może dojść do nieszczęścia. Dlatego apelujemy o trzeźwość za kierownicą, pijani kierowcy to ogromne zagrożenie! Przypominamy też kierującym pojazdami o tym, że zbliżając się do przejścia dla pieszych  są obowiązani zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.

 

Dodaj komentarz

Close
Close