Breaking NEWSKomentarz polityczny

Zaskoczenie, irytacja i rozczarowanie ?

W dniu wczorajszym Prezydent Lucjan Krzysztof Chrzanowski dokonał wyboru i zdecydował z kim będzie współpracował w najbliższym czasie. I nie chodzi tu tylko o osoby wiceprezydentów. Sprawa oczywiście ma szerszy kontekst i oznacza to wprost przechylenie się polityki lokalnej w prawą stronę i zacieśnienie współpracy miasto – powiat. 

Decyzja Prezydenta, jak można zaobserwować na portalu społecznościowym Faceboook i w innych lokalnych mediach zaskoczyła radnych prezydenta i współpracujących z nimi radnych z Klubu Nasze Miasto i nie spotkała się z ciepłym przyjęciem.  Nie ma zwyczajowych polubień i udostępnień przez radnych, pojawia się za to wrogość do osób o poglądach prawicowych.  Zaplecze prezydenta, czyli pracownicy jednostek miasta także skąpo komentują i „lajkują” informacje o dokonanym wyborze – zwyczajowej euforii brak, raczej odczuwa się zaskoczenie, irytację i rozczarowanie.

Z drugiej strony nie ma się co dziwić, otoczenie prezydenta w większości ma  przecież poglądy centrowe i lewicowe, najpewniej spodziewano się przynajmniej jednej nominacji z szeregów Klubu Nasze Miasto i  w ostateczności jednej marionetkowej dla PIS-u „z rozsądku” a tu się okazało, że PIS bierze dwa fotele wiceprezydenta.

Dodaj komentarz

Close
Close