Kulturalnie

Zapraszamy na koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej Litakowo z Bułgarii

W dniu 1 maja, o godz. 19.00, serdecznie zapraszamy do Centrum Kultury na koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej Litakowo z Bułgarii. Zespół przyjeżdża do Polski na zaproszenie Ambasadora Bułgarii, aby promować kraj w roku prezydencji Bułgarii w Radzie Unii Europejskiej. Litakowo wystąpi w warszawskich Łazienkach Królewskich, a do naszego miasta zawita dzięki przyjacielskim relacjom Żyrardowa z bułgarskim miastem Trjawna.

Młodzieżowa Orkiestra Dęta to zespół z małej miejscowości Botewgrad, założony w 2012 roku przez Davida Hristowa. Orkiestra bierze udział w wielu festiwalach i przeglądach Orkiestr w Bułgarii i zagranicą. Repertuar zespołu łączy pieśni ludowe z folkloru bułgarskiego, utwory muzyki współczesnej oraz muzykę filmową.

Koncert Orkiestry Litakowo, będzie trzecim występem bułgarskiego zespołu w Żyrardowie. Ci Mieszkańcy, którzy pamiętają wspólną zabawę na scenie Centrum Kultury z zespołem pieśni i tańca Zornitsa, z pewnością nie mają wątpliwości, że bułgarski folklor w wydaniu świetnych formacji gwarantuje niezapomniane wrażenia.

Serdecznie zapraszamy!

Źródło
Urząd Miasta Żyrardowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close