Breaking NEWSCo słychać na mieście?

Za parkowanie w mieście trzeba będzie płacić

Prezydent Żyrardowa Lucjan Krzysztof Chrzanowski proponuje wprowadzenie stref płatnego parkowania w mieście. Powstał już projekt uchwały, który przez ostatnie dwa tygodnie był konsultowany z organizacjami pozarządowymi.

Proponuje się pobierać opłaty od poniedziałku do niedzieli od 6:00 do 18:00. Co ciekawe w większości stref płatnego parkowania w miastach w Polsce nie pobiera się opłat w soboty i niedzielę.

Zaproponowano kilka ulic, w ciągu których parkowanie będzie płatne. W zaproponowanym spisie nie ma placu Jana Pawła II, który wydaje się, że powinien być na pierwszym miejscu, wszak to przecież ścisłe centrum miasta.

1. Aleja Partyzantów od ulicy Bohaterów Warszawy do ulicy Mireckiego
2. Ulica P.O.W od ulicy Alei Partyzantów do ulicy 1 Maja
3. Ulica 1 Maja od ulicy P.O.W. do Ulicy Okrzei
4. Ulica Krótka od rowu burzowego do ulicy Bratniej
5. Ulica Bratnia od ulicy Krótkiej do ulicy Moniuszki
6. Ulica Okrzei od ulicy 1 Maja do Targowiska Miejskiego

Opłaty mają być inne dla posiadaczy Żyrardowskiej Karty Miejskiej (mają być wydane w przyszłości dla osób płacących podatki w Żyrardowie) oraz pozostałych osób. Pierwsza godzina parkowania dla mieszkańców z kartą ŻKM będzie darmowa a dla pozostałych osób 2 zł. Druga godzina analogicznie 0 zł i 2,40 zł, za trzecią godzinę parkowania zapłacą już wszyscy – mieszkańcy posiadający kartę ŻKM 1,40 zł a zamiejscowi 2,80 zł. Czwarta i każda kolejna godzina to koszt 1 zł dla mieszkańca z kartą ŻKM , bez karty 2 zł.

Proponuje się też abonamenty, 30 dni za 60 zł, 6 miesięczny za 300 zł oraz abonament 3 miesięczny dla mieszkańca strefy płatnego parkowania za 60 zł. To co udało nam się ustalić, strefa płatnego parkowania ma być zatwierdzona sprawnie i bez zbędnej zwłoki.

Źródło
BIP

2 komentarzy

  1. Proponujemy aby miasto płaciło za parkomaty, przecież ma dużo pieniędzy ze śmieci, wodę ścieki. W spółach miasta podobno afera goni aferą. Jak nie energia elektryczna za droga to coś nie zgłszone w terminie (zwolnienia, reorganizacje, brak struktur organizacyjnych).Przecież muszą za to zapłacić mieszkańcy Żyrardowa. Wielka Kpina…. Panie Włdarzu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close