Na sportowo!

XIX Ogólnopolski Turniej Koszykówki Dziewcząt i Chłopców o Puchar Prezydenta Miasta Żyrardowa

W dniach 27-29 września w Żyrardowie w hali AQUA odbył się kolejny, już XIX Ogólnopolski Turniej Koszykówki Dziewcząt i Chłopców o Puchar Prezydenta Miasta Żyrardowa. W imprezie wzięło udział 8 drużyn żeńskich i 4 męskie. Szczególnie w kategorii dziewcząt do Żyrardowa zjechały najlepsze ekipy w tej kategorii z całej Polski takie jak GTK Arka Gdynia, MUKS Poznań, MKS MOS Wrocław, KUSY Szczecin i inne.

Wśród  chłopców najlepsi okazali się zawodnicy Kadet Biała Podlaska, którzy zdecydowanie wygrali wszystkie mecze, natomiast nasza ekipa UKS Trójka prowadzona przez Piotra Sochackiego zajęła 3 miejsce. W rywalizacji dziewcząt najlepsza okazała się ARKA GDYNIA, z którą nasza ekipa prowadzona przez Piotra Wacławka przegrała niewielką różnicą 2 punktów. W finale Gdynia pokonała wyraźnie MKS MOS Wrocław 80:39.

Dziewczęta z Trójki uplasowały co prawda na 6 miejscu, ale rozegrały kilka ciekawych meczów ulegając bardzo nieznacznie przeciwniczkom z Wrocławia i Szczecina, a wyraźnie wygrały z Kutnem i Pabianicami. Wyróżniającymi zawodnikami w UKS Trójka wybrano Andrzeja Charabeta i Zuzannę Ludwiczuk a najlepszym strzelcem w turnieju okazał się Kacper Oblaciński.

– Kolejny turniej za nami i po raz kolejny udany pod względem sportowym i organizacyjnym. Trzeba zaznaczyć że już za tydzień nasze drużyny rozpoczynają rozgrywki ligowe, a w ten weekend oprócz turnieju w Żyrardowie dla kat. U16  inne nasze  zespoły wzięły udział w turniejach wyjazdowych m.in. w Nadarzynie grali seniorzy, w Wołominie Młodziczki i Białymstoku Młodzicy Młodsi. Mocno szykujemy się do kolejnego sezonu i liczę, że na wiosnę niektóre z naszych ekip zagrają w rozgrywkach centralnych Mistrzostw Polski. Już teraz zapraszam na kolejne nasze turnieje i rozgrywki ligowe do hali AQUA – powiedział Prezes UKS Trójka Robert Janiszewski.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania za wsparcie organizacji turnieju dla władz Miasta Żyrardowa, Spółki AQUA, Dyrektora SP 3 , WOZKosz, PZKosz , TGiS J.Gejcyg, Zakład gastronomiczny „Daj Gryza ” p.Karda, Michał Grzywna – foto, rodziców zawodników, Slep Kropla T. Siemiński, wolontariuszy.