Aktualności

Wyprzedzała, troje dzieci nie żyje

W sobotni wieczór na obwodnicy pod Mszczonowem doszło do wypadku drogowego w którym zginęło troje dzieci.

Tuż po godzinie 21.00 w odległości około jednego kilometra od ronda –węzła krajowej 50-tki i ósemki pod Mszczonowem na wysokości wsi Pogorzałki zderzyły się czołowo dwa samochody osobowe Ford i Volvo. Do wypadku doszło podczas manewru wyprzedzania innych pojazdów.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń kierująca Fordem jadąca w stronę Mszczonowa dokonała manewru wyprzedzania  kilku innych  pojazdów i wówczas zderzyła się z jadącym z naprzeciwka w kierunku Grójca samochodem Volvo.

W obu samochodach podróżowały rodziny-rodzice z trójkami dzieci w wieku 11-5 lat.

Jak wynika z relacji świadków na skutek silnego zderzenia oba samochody znalazły się w powietrzu a następnie obróciły się i spadły na jezdnię.

Na drodze nie było śladów hamowania.

Skutkiem silnego czołowego zderzenia było zmiażdżenie przodów aut i silny wstrząs który spowodował zagrażające  życiu obrażenia ciała u trzech uczestników wypadku oraz natychmiastową śmierć trójki dzieci w wieku 11, 9 i 6 lat przewożonych w Volvo.

W akcji ratowniczej brali udział Policjanci, Strażacy Ochotniczej i Państwowej Straży Pożarnej, kilka jednostek ratownictwa medycznego.

Kierujący Volvo z uwagi na rozległe obrażenia transportem medycznym został przetransportowany do szpitala w  Warszawie. Pozostali ranni w tym dzieci karetkami zostali rozwiezieni do szpitali w Radomiu, Grodzisku i Warszawie.

Na miejscu zdarzenia wykonywane były czynności z udziałem Prokuratora i biegłego z zakresu wypadków drogowych.

Utrudnienia w ruchu trwały do 4 .00 nad ranem. Zorganizowany przez policjantów objazd na krajowej 50-tce przez teren miasta Mszczonów nie powodował trudności w przejeździe dla innych podróżujących .

Postępowanie w sprawie wyjaśnienia wszelkich okoliczności wypadku prowadzi Wydział Dochodzeniowo-Śledczy żyrardowskiej Komendy Policji .

Źródło: KPP Żyrardów

22hfkfypnzjnmtr6yrj9 hyxotilhfatb5eklm3tt-kopia svahnqihrhydeoajmdws-kopia xj891qfcbpcicm7oqbdn

Komentarze
Tagi
Czy chcesz aby z budżetu miasta była sfinansowana budowa pomnika marszałka J. Piłsudskiego ?
Close

Wykryliśmy ADBLOCKA w Twojej przeglądarce.

Aby korzystać z tej strony, musisz go wyłączyć.