Breaking NEWSNa sygnale!

Wypadek na pasach, 8-latka zabrał śmigłowiec LPR

W dniu wczorajszym, tuż po godzinie piętnastej na przejściu dla pieszych przy placu Jana Pawła II, doszło do potrącenia dwóch osób. 76-letni mężczyzna potrącił przechodzącego przez pasy 7-latka i 69-letnią kobietę. Jako pierwsi akcję ratowniczą rozpoczęli przechodnie a za chwilę stacjonujący nieopodal strażnicy Straży Miejskiej, następnie strażacy z PSP Żyrardów oraz OSP Korytów, które zabezpieczało lądowanie i start śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który został wezwany aby zabrał chłopca do szpitala w Warszawie.

Na miejscu wypadku jako ostatnie ze służb ratowniczych pojawiło się pogotowie ratunkowe, wygląda na to że w momencie wypadku wszystkie karetki były zadysponowane do innych akcji, więc ściągnięto załogi z Błonia, które dotarły na miejsce po ok. 40 minutach od zdarzenia. Wcześniej zdołał wylądować śmigłowiec LPR, który przyleciał z Warszawy.

Poszkodowani zostali przetransportowani do szpitali, jednak ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. W Komendzie Powiatowej Policji w Żyrardowie prowadzone jest postępowanie w sprawie spowodowania wypadku, za co grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Już wczoraj za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego policjanci zatrzymali prawo jazdy 76-latka.

Pamiętajmy, że w rejonie przejść dla pieszych należy wzmocnić swoją czujność – dotyczy to zarówno pieszych jak i kierujących pojazdami, tylko w ten sposób możemy uniknąć groźnych zdarzeń.

Przejście dla pieszych, na którym doszło do wypadku jest najbardziej ruchliwym w mieście, ścisłe centrum, przy głównym placu, wokół sporo sklepów. Ruch w godzinach szczytu jest tak duży, że przechodnie w zasadzie przechodzą nim w trybie ciągłym, miejscowi kierowcy raczej mają tego świadomość i uważają – gorzej z przyjezdnymi. Droga ta ma status gminnej, więc nic nie stoi na przeszkodzie aby zamontować tam np. światła na żądanie pieszego.

Dodaj komentarz

Close
Close