Breaking NEWSNa sygnale!

Wypadek na pasach, 8-latka zabrał śmigłowiec LPR

W dniu wczorajszym, tuż po godzinie piętnastej na przejściu dla pieszych przy placu Jana Pawła II, doszło do potrącenia dwóch osób. 76-letni mężczyzna potrącił przechodzącego przez pasy 7-latka i 69-letnią kobietę. Jako pierwsi akcję ratowniczą rozpoczęli przechodnie a za chwilę stacjonujący nieopodal strażnicy Straży Miejskiej, następnie strażacy z PSP Żyrardów oraz OSP Korytów, które zabezpieczało lądowanie i start śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który został wezwany aby zabrał chłopca do szpitala w Warszawie.

Na miejscu wypadku jako ostatnie ze służb ratowniczych pojawiło się pogotowie ratunkowe, wygląda na to że w momencie wypadku wszystkie karetki były zadysponowane do innych akcji, więc ściągnięto załogi z Błonia, które dotarły na miejsce po ok. 40 minutach od zdarzenia. Wcześniej zdołał wylądować śmigłowiec LPR, który przyleciał z Warszawy.

Poszkodowani zostali przetransportowani do szpitali, jednak ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. W Komendzie Powiatowej Policji w Żyrardowie prowadzone jest postępowanie w sprawie spowodowania wypadku, za co grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Już wczoraj za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego policjanci zatrzymali prawo jazdy 76-latka.

Pamiętajmy, że w rejonie przejść dla pieszych należy wzmocnić swoją czujność – dotyczy to zarówno pieszych jak i kierujących pojazdami, tylko w ten sposób możemy uniknąć groźnych zdarzeń.

Przejście dla pieszych, na którym doszło do wypadku jest najbardziej ruchliwym w mieście, ścisłe centrum, przy głównym placu, wokół sporo sklepów. Ruch w godzinach szczytu jest tak duży, że przechodnie w zasadzie przechodzą nim w trybie ciągłym, miejscowi kierowcy raczej mają tego świadomość i uważają – gorzej z przyjezdnymi. Droga ta ma status gminnej, więc nic nie stoi na przeszkodzie aby zamontować tam np. światła na żądanie pieszego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close