Breaking NEWSNa sygnale!

Wpadli na gorącym uczynku. W pełni profesjonalna fabryka papierosów pod Grodziskiem

Centralne Biuro Śledcze Policji i Krajowa Administracja Skarbowa zlikwidowały w okolicach Grodziska Mazowieckiego fabrykę nielegalnych papierosów oraz magazyn do składowania krajanki. Papierosy miały trafiać na rynek brytyjski. Zatrzymano 7 osób.

Funkcjonariusze CBŚP i LUC-S zlikwidowali fabrykę papierosów z kompletną linią produkującą papierosy i kolejną linią do ich paczkowania, zabezpieczając przy tym ponad 2,4 mln sztuk papierosów, ponad 10 ton krajanki tytoniowej, a także komponenty do ich produkcji (etykiety, filtry, bibuły papierosowe, kartony itp.).

Łączna wartość ujawnionych i zabezpieczonych wyrobów oraz maszyn do ich produkcji wyniosła około 5,5 mln zł. Na zabezpieczonym towarze ciążył obowiązek podatkowy w kwocie blisko 13 mln zł.

Do sprawy zatrzymano siedem osób podejrzanych o udział w przestępczym procederze, w tym sześciu obywateli Ukrainy. Po doprowadzeniu do Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie usłyszeli oni zarzuty, które dotyczą udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wytwarzania wyrobów tytoniowych bez stosownych zezwoleń i opłacania podatków. Wszystkie osoby zostały tymczasowo aresztowane na trzy miesiące.

Na podstawie wstępnych ustaleń można stwierdzić, iż w fabryce podrabiano marki papierosów dwóch znanych koncernów tytoniowych, a wyprodukowane papierosy były przeznaczone do sprzedaży na rynek brytyjski.

Obecnie, w ramach śledztwa nadzorowanego przez Lubelski Wydział Prokuratury Krajowej, prowadzone są intensywne czynności w celu ustalenia pełnej skali przestępczego procederu oraz pozostałych osób zaangażowanych w tę działalność.

 

Źródło
CBŚP / fot. CBŚP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close