Breaking NEWSCo słychać na mieście?

Wojewoda: Uchwała w sprawie Dittricha 3 oraz Kanałowej 2 i 4 podjęta z naruszeniem prawa

Podczas kwietniowej sesji Rady Miasta radni zdecydowali o rozszerzeniu listy budynków przeznaczonych do sprzedaży na rzecz najemców o trzy kolejne budynki – Dittricha 3, Kanałowa 2 i 4. Pomysłodawcą projektu uchwały byli radni Prawa i Sprawiedliwości. Uchwałę poparł też Nowy Żyrardów – Kukiz „15 – przeciw był Prezydent z Przymierzem dla Żyrardowa oraz Robert Rybicki.

30 maja Wojewoda Mazowiecki wskazał, że ww. uchwała została podjęta z naruszeniem prawa. Powód? Uchwała ta nie wydłużyła terminu na składanie wniosków a te można było składać tylko do 30 listopada 2017 roku. Zatem mieszkańcy na podstawie nowej chwały nie mogą złożyć nowych wniosków a w konsekwencji wykupić lokali na własność.

Zaraz po głosowaniu radny Robert Rybicki wskazywał na naszych łamach, że ma duże wątpliwości natury prawnej, które się potwierdziły:

W stosunku do uchwały radnych PIS mam duże wątpliwości prawne dotyczące faktu, iż uchwała umożliwiająca sprzedaż lokali dodatkowo w 3 budynkach o ile nie uchyli jej Wojewoda wejdzie w życie w maju 2018 r. Najemcy z tych budynków złożyli stosowne wnioski o wykup jeszcze przed 30 listopada 2017 r. Zgodnie z uchwałą z 2010 r. tylko do tej daty można było takie wnioski składać. Mam poważane wątpliwości co do ważności tych wniosków, skoro na dzień ich składania te 3 budynki nie były umieszczone w wykazie. Teraz najemcy nie mogą złożyć już tych wniosków ponownie bo termin minął 30.11.2017 r.

Co powiemy mieszkańcom z tych budynków, którzy szczęśliwi opuszczali wczoraj obrady sesji gdy okaże się, że Wojewoda uchyli tę uchwałę? Starałem się wczoraj na sesji wytłumaczyć, iż ta sprawa powinna być procedowana w innym trybie i nic by się nie stało, gdyby ewentualna sprzedaż tych 3 budynków została odsunięta w czasie o dwa lub trzy miesiące

Oświadczenie Roberta Rybickiego z dnia 20 kwietnia 2018 roku.czytaj całość

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close