Breaking NEWSCo słychać na mieście?

Wojciech Jasiński w dniu aresztowania próbował odwołać swojego zastępcę

Wychodzi na jaw coraz więcej informacji, o gorącym dla Wojciecha Jasińskiego okresie. To, że przygotowywał się do odwołania I zastępcy Dariusza Kaczanowskiego mówiło się od kilku tygodni. Okazuje się, że dokumenty zmieniające stanowiska I i II zastępcy były wytworzone już 30 kwietnia 2018 roku.

http://www.bip.zyrardow.pl/plik,22249,zarzadzenie-nr-149-2018.doc

Dariusz Kaczanowski stracił stanowisko I zastępcy i został II, na rzecz Lucjana Krzysztofa Chrzanowskiego. Gdyby to nie zostało zrobione, teraz władzę sprawowałby Dariusz Kaczanowski, który do dnia 2 lipca 2018 roku był przecież I zastępcą. 13 lipca Wojciech Jasiński został zatrzymany, na drugi dzień zwolniony za poręczeniem majątkowym. Posiedzenie sądu, który miał się zająć zażaleniem prokuratury zaplanowano na 26 lipca. W tym dniu Wojciech Jasiński nie pojawił się w pracy, nie było go też na rozprawie sądowej, która miała zdecydować o zmianie bądź utrzymaniu zastosowanych środków zapobiegawczych. 

Sąd w Kaliszu zdecydował jednak o aresztowaniu Wojciecha Jasińskiego na trzy miesiące.

Informacja o tym pojawiła się na profilu CBA o godzinie 13:42. Jak wynika z informacji Życia Żyrardowa, w tym dniu, popołudniu do urzędu miasta została dostarczona teczka, w której, jak się okazało następnego dnia, było odwołanie Dariusza Kaczanowskiego ze stanowiska II Zastępcy Prezydenta Miasta. Odwołanie nie zostało przyjęte, ponieważ datowane było na 26 lipca a więc dzień aresztowania Wojciecha Jasińskiego, który w tym dniu także nie przebywał w urzędzie. Prawo ponadto wskazuje, że prezydent nie może wykonywać swoich obowiązków od dnia aresztowania, czyli właśnie od 26 lipca. Mimo wszystko sprawą zajmą się teraz prawnicy wojewody.

Jedno jednak jest pewne, Dariusz Kaczanowski nie straci stanowiska, ponieważ pełniący obowiązki prezydenta Lucjan Krzysztof Chrzanowski powołał go wczoraj na stanowisko II zastępcy. Teraz prawnicy wojewody wypowiedzą się czy odwołanie z 26 lipca miało miejsce, a więc powołanie z wczoraj jest wiążące, czy też odwołanie z 26 lipca nie ma mocy prawnej, wtedy wczorajsze powołanie też będzie nieskuteczne, bo dwa razy na to samo stanowisko powołać się nie da.

Wygląda na to, że tym sposobem Lucjan Krzysztof Chrzanowski opowiedział się przeciwko Przymierza Dla Żyrardowa i jego lidera Wojciecha Jasińskiego, który przecież chciał tego odwołania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close