Edukacja

Wielkanocne nagrody dla młodych plastyczek z Żyrardowa

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki był organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „ Tradycje wielkanocne”
Na tegoroczną edycję nadesłano 2104 prace ze 171 placówek oświatowych, kulturalnych i wychowawczych z całego kraju. Uczestników przygotowywało 414 nauczycieli i instruktorów. Dzieci i młodzież wykazały się znajomością tradycji wielkanocnych a także wielu różnorodnych technik plastycznych. Wysoki poziom prac odzwierciedlił się w ilości laureatów. Komisja Konkursowa przyznała 104 nagrody a 275 prac wyróżniła kwalifikacją na wystawę pokonkursową. Tematem najczęściej pojawiającym się w pracach dzieci i
młodzieży była niedziela palmowa, koszyczek wielkanocny, uroczyste śniadanie, święcenie pokarmów, czy lany poniedziałek oraz zapomniane zwyczaje, takie jak wieszanie śledzia czy półpoście.

Wśród laureatów znalazły się plastyczki z Dziecięcej Akademii Plastycznej działającej w Młodzieżowym Domu Kultury w Żyrardowie.
W kategorii 7-9 lat – II nagrodę otrzymała Julia Liszewska (7 lat )
W kategorii 10-12 lat – II nagroda zdobyła Aleksandra Perzyna, (12 lat)
Ponadto prace Oliwii Kwiatkowskiej (11 lat) i Oliwii Mówińskiej (9 lat), wyróżniono w postaci kwalifikacji do wystawy pokonkursowej. Wszystkie laureatki konkursu pracują pod opieką Bożeny Liszewskiej.

Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu miało miejsce w Galerii Wisła w Płocku. Na wystawie oprócz prac rysunkowych i malarskich można było podziwiać prace przestrzenne: koszyczki wielkanocne, palmy, stroiki i wiele innych form plastycznych
Prace nadesłane na konkurs a niezakwalifikowane do wystawy zostały przekazane stowarzyszeniu na kiermasz charytatywny.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close