Edukacja

,,Wesoła Ferajna” z Miejskiego Przedszkola Nr 9 nie ma sobie równych!

Mijający rok szkolny w Miejskim Przedszkolu Nr 9 zaowocował imponującymi sukcesami Zespołu „Wesoła Ferajna”, który prezentował swoje umiejętności i talenty podczas konkursów teatralnych powiatowych, wojewódzkich, ogólnopolskich i międzynarodowych. Przedstawienie pt. „Z piratami za pan brat” przygotowane pod kierunkiem Hanny Kuchty i Joanny Cyzman skradło serca jury i publiczności, co przełożyło się na nagrody i wyróżnienia.

Przedszkolaki wzięły udział w XXV MAZOWIECKIM PRZEGLĄDZIE TEATRÓW DZIECI I MŁODZIEŻY im. Piotra Grabowskiego „MASKA 2019” Warszawa – Targówek, którego ideą jest zaproszenie dzieci i młodzieży w podróż do świata wyobraźni i magii teatru. Po obejrzeniu 8 zespołów teatralnych w kategorii „Przedszkola” jury 28.03.2019 r. przyznało „Wesołej Ferajnie” I miejsce.

Kolejne sukcesy  to Nagroda w POWIATOWYM FESTIWALU MINIATUR TEATRALNYCH, który odbył się 2.04.2019 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Żyrardowie oraz I miejsce VIII MAZOWIECKIM DZIECIĘCYM FESTIWALU TEATRALNYM „Smerfuś”, który miał miejsce 16.05.2019 r. w Mszczonowie.

Ale to nie wszystko! Zespół wziął udział w IX MULTIMEDIALNYM OGÓLNOPOLSKIM i V MIĘDZYNARODOWYM PRZEGLĄDZIE MAŁYCH FORM PARATEATRALNYCH „SMYKOLANDIA – WARSZAWA – MOKOTÓW 2019”. Jury było pod ogromnym wrażeniem zaprezentowanych umiejętności dzieci, scenografii, efektów świetlnych i dźwiękowych. Przedstawienie „Z piratami za pan brat” zdobyło I miejsce pokonując  13 zespołów z Polski i z zagranicy. Ponadto otrzymało dodatkowe wyróżnienie za układ choreograficzny z szarfami „Ośmiornica” oraz scenografię. Po raz pierwszy w historii przeglądu postanowiono przyznać  nagrodę „Złotego smyka” za największą osobowość sceniczną. To wyjątkowe trofeum również trafiło na ręce „Wesołej ferajny” dla Szymona Lechniaka.

Zespół ,,Wesoła ferajna” tworzą dzieci z grup „Motyle” i „Żabki” w składzie:

Kapitan: Szymon Lechniak. Marynarze: Antoni Zygadło, Rafał Szymczak, Filip Gałązka, Wiktor Koźbiał. Piraci: Jagoda Białek, Barbara Lefelt, Florentyna Sczepanik, Jaśmina Wasek, Lena Teofilak, Dawid Anders, Marcin Łapiński, Kuba Oryszewski, Jakub Sierakowski. Syreny: Natalia Bondarew, Klaudia Koźbiał. Fale: Julia Bojanowska, Emilia Doufanets, Blanka Łuczak, Nela Łuczak, Angelika Jachna, Ada Gizińska, Daria Szymańska, Nina Świderska.

 

,,Wesoła ferajna” ze spektaklem na przeglądach i festiwalach:

Źródło
UM Żyrardów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close