Co słychać na mieście?

W Żyrardowie powstanie hospicjum

Wczoraj 6 kwietnia przy zbiegu ulic Opolskiej i Kanałowej odbyła się uroczystość, która dała początek budowy Hospicjum w Żyrardowie. Będzie to pierwszy tego typu ośrodek w naszym mieście. Sfinansowany w całości z darowizn zbieranych na konto fundacji.

Miasto wiele lat czekało na ten dzień, aby dzisiaj powiedzieć tak dla hospicjum. To dzieło rodziło się od 15 lat. Wreszcie przyszedł ten dzień… Tutaj stworzymy żywy pomnik miłosierdzia, to będzie dzieło naszych serc, mieszkańców Żyrardowa – mówiła Prezes Stowarzyszenia „Nieść Ulgę w Cierpieniu” Pani doktor Ewa Lenkiewicz

Podczas uroczystości licznie zgromadzili się mieszkańcy Żyrardowa, którzy najpierw uczestniczyli w uroczystej mszy świętej pod przewodnictwem Ordynariusza Diecezji Łowickiej Andrzeja Franciszka Dziuby, następnie zostali zaproszeni przez członków stowarzyszenia na poczęstunek i zapoznanie się z materiałami opisującymi przedsięwzięcie budowy oraz wpisania się do kroniki pamiątkowej. Hospicjum będzie nosiło imię świętych Ojca Pio i Matki Teresy, których relikwie przekazano stowarzyszeniu. Wśród zgromadzonych na tej uroczystości m.in. byli: poseł na Sejm Maciej Małecki, Starosta Powiatu żyrardowskiego Beata Sznajder, Prezydent Miasta Żyrardowa Lucjan Krzysztof Chrzanowski oraz Przewodniczący Rady Miasta Ryszard Mirgos z radnymi.

fot. Urząd Miasta Żyrardowa

Źródło
Urząd Miasta Żyrardowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close