Breaking NEWSCo słychać na mieście?

W Centrum Kultury znowu brakuje pieniędzy

Na ostatniej sesji Rady Miasta w uchwale budżetowej znalazło się przesunięcie pieniędzy dla Centrum Kultury w kwocie 250 tysięcy złotych. Nowo powołany dyrektor CK pan Robert Siniarski dokonał wstępnych obliczeń i zawnioskował o dodatkowe pieniądze w powodu zachwiania płynności finansowej placówki.

Temat ten oczywiście podchwycili radni opozycyjni, którzy już mieli gotowe zapytania w tej sprawie. Jednak koniec kadencji samorządowej i kampania wyborcza nie jest dobrym momentem do wskazywania słabych punktów obecnie rządzących, więc wniosek szybko zniknął z projektu uchwały. Oficjalnie z powodu w dalszym ciągu trwającego procesu liczenia dziury budżetowej. Proces ten ma być o tyle trudny, że ciągle znajdują się nowe faktury do opłacenia. Dyrektor ma wrócić z dokładniejszą informacją na następnej sesji – czyli już po wyborach samorządowych.

Kilka sesji temu radni Nowego Żyrardowa i Kukiz’15 zdecydowali o cofnięciu dotacji celowej na organizację festiwalu Miasto Gwiazd w kwocie 350 tysięcy złotych. Zaraz po tym ówczesny dyrektor CK Daniel Jarosz apelował do radnych o zwrot tych pieniędzy. Wygląda na to, że zostały one już wydane, pomimo iż były przeznaczone na konkretny cel. Dla przykładu tegoroczne Święto Lnu kosztowało pół miliona złotych a w zeszłym roku 200 tysięcy złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close