Breaking NEWSCo słychać na mieście?

W budynku dawnego ,,Medyczniaka” przy ul. Waryńskiego 1 powstanie Klub Seniora

Lucjan Krzysztof Chrzanowski p.o. Prezydenta Żyrardowa podpisał umowę na dofinansowanie ważnego projektu społecznego, stworzonego z myślą o Seniorach.

Kwota na realizację zaplanowanych działań wynosi 737 100,00 złotych, z czego 93 proc. stanowi dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego w wysokości 685 503,00 zł, w ramach poddziałania 9.2.1 Zwiększenie dostępności usług społecznych.
Realizacja projektu rozpocznie się od remontu i adaptacji pomieszczeń w budynku przy ul. Waryńskiego 1 na potrzeby siedziby Klubu Seniora, który zainauguruje swoją działalność w lutym 2019 roku. Planowanych jest tu szereg zajęć indywidualnych oraz grupowych integrujących żyrardowskich seniorów. Zajęcia z rehabilitantem, psychologiem, psychiatrą, czy dietetykiem będą odbywały się indywidualnie. Każdy senior może liczyć na bezpośredni kontakt ze specjalistą. Budżet projektu zakłada także zajęcia grupowe, a wśród nich muzykoterapia, konsultacje z prawnikiem, zajęcia taneczne, fitness, nordic walking, plastyka, treningi pamięci, zajęcia florystyczne, nauka obsługi komputera, joga, spotkania z farmaceutą, czy prelekcje dotyczące pielęgnacji ciała. Poza zajęciami stacjonarnymi planowane są też wycieczki do teatru w Warszawie, czy do Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.
Pozyskane środki umożliwią także uruchomienie wypożyczalni sprzętu pielęgnacyjnego i wspomagającego. Urządzenia te są nierzadko kosztowne i poza finansowymi możliwościami seniorów, dlatego wypożyczalnia sprzętu będzie dostępna dla seniorów bezpłatnie. W ofercie będą: wózki inwalidzkie, balkoniki rehabilitacyjne, chodziki rehabilitacyjne, podnośnik wannowy, siedziska wannowe obrotowe z oparciem, materace przeciwodleżynowe, pontony do mycia głowy w łóżku czy pontony do mycia całego ciała w łóżku.

Dodatkowym zadaniem w ramach projektu jest organizacja usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania osób potrzebujących oraz w formie teleopieki. Usługi te świadczone będą przez partnera projektu – Przedsiębiorstwo Społeczne ŚMA non profit sp.z o.o.

Seniorzy to grupa społeczna zasługująca na szczególną opieką i uwagę, dla której zwiększy się teraz dostępność do szerokiej gamy usług, świadczeń i zajęć. Najważniejsze, że oferta ta będzie całkowicie bezpłatna – podkreśla Lucjan Krzysztof Chrzanowski p.o. Prezydenta Żyrardowa.

Źródło
UM Żyrardów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close