Edukacja

UCZNIOWIE W SĄDZIE, CZYLI NIETYPOWE LEKCJE O PRZEMOCY I ODPOWIEDZIALNOŚCI KARNEJ

Uczniowie trzech żyrardowskich szkół podstawowych wzięli udział w nietypowych lekcjach na temat odpowiedzialności karnej nieletnich oraz niewłaściwych zachowań takich jak nękanie. Dzięki uprzejmości Prezesa Sądu Rejonowego w Żyrardowie zajęcia odbywały się na Sali sądowej.

W trakcie 3 ostatnich dni prawie 300 uczniów ze szkół podstawowych na terenie Żyrardowa wzięło udział w nietypowych lekcjach zorganizowanych przez st. post. Monikę Helińską z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie.

W zajęciach zorganizowanych od poniedziałku do środy brali udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4, Szkoły Podstawowej nr 6 oraz Szkoły Podstawowej nr 2. Na wstępie policjantka rozmawiała z uczniami o przemocy, nękaniu, cyberprzemocy i innych formach niewłaściwych zachowań, które można zaobserwować u młodzieży. Prelekcje na temat przebiegu rozprawy oraz prawidłowych zachowań na sali sądowej przygotowała sędzia Henryka Kędziora z Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Żyrardowie. Na temat odpowiedzialności karnej i środków wychowawczych jaki mogą być zastosowane wobec nieletnich opowiedzieli kuratorzy sądowi: Cezary Kubicki, Krzysztof Węgłowski oraz Marlena Banasiewicz.

Na koniec każdego spotkania to uczniowie wcielali się w role: sędziego, oskarżonego, obrońcy, pokrzywdzonego i prokuratora przedstawiając krótką inscenizację na temat negatywnych skutków nękania innych.

Źródło
KPP Żyrardów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close