Breaking NEWSCo słychać na mieście?

Telewizja Żyrardowska wraca do CK

Umowa Centrum Kultury z firmą Leking Media na produkcję Telewizji Żyrardowskiej wygasła z końcem 2018 roku. Od 1 stycznia Centrum Kultury samodzielnie tworzy telewizję lokalną. Pierwszy odcinek pojawi się 8 stycznia.

Wygląda na to, że nie będzie to tylko formalizm a zmiany będą zdecydowanie dalej idące. Dyrektor Centrum Kultury Robert Siniarski w rozmowie z Informacjami Żyrardowskimi zwraca uwagę przede wszystkim na większą kontrolę nad funkcjonowaniem tego, jakże ważnego medium. Reporterzy, operatorzy kamer będą pracownikami CK i będą podlegać służbowo kierownictwu placówki.

Centrum Kultury w nowej formule TVŻ chce postawić na jakość telewizji, ale nie tylko na obraz wysokiej rozdzielczości, ale przede wszystkim na dobry i rzetelny przekaz informacji.

– Stawiamy na nowoczesną grafikę i dynamiczny przekaz. Jest to możliwe w oparciu o doświadczenie osób które miały już do czynienia z tworzeniem TVŻ i wiele do niej wniosły. Liczymy na współpracę zarówno młodzieży, w tym nowo powstałej klasy medialnej z ZSP 1, jak i wszystkich tych którzy do tej pory mieli okazję uczestniczyć w tworzeniu i rozwijaniu TVŻ – zapewnia Dyrektor Centrum Kultury.

Skład osobowy telewizji żyrardowskiej jest w tej chwili w fazie testów i być może będzie zmieniany lub zwiększany. Kolejny ważny aspekt funkcjonowania telewizji to jej komercjalizacja. W przyszłości najprawdopodobniej pojawią się reklamy – ale w przeciwieństwie do pomysłów z przeszłości ewentualne zyski z nich zasilą budżet Centrum Kultury. Pozwoli to na inwestycje w sprzęt audio-wideo i dalszy rozwój TVŻ.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close