Breaking NEWSCo słychać na mieście?

TARGOWISKO MIEJSKIE ZAMKNIĘTE DO ODWOŁANIA

 

Dane dotyczące liczby zakażeń w naszym kraju jednoznacznie wskazują na przyspieszenie rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę COVID-19. W minioną środę rząd wprowadził kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się ludności. Nasze miasto również wprowadziło ograniczenia w funkcjonowaniu swoich jednostek. Wprowadził je również PGM Żyrardów, zarządca największego ośrodka handlu w naszym mieście tj. Targowiska Miejskiego.

Sytuacja w której żyrardowski rynek stał się ostatnim w okolicy funkcjonującym targowiskiem, spowodowała znaczne zwiększenie liczby klientów. W konsekwencji, nie było możliwe spełnienie wszystkich wytycznych GIS-u, wydanych dla tego typu obiektów a najważniejsze jest zdrowie naszych mieszkańców.

Zgodnie z najnowszym komunikatem PGM Żyrardów, Targowisko Miejskie zostaje zamknięte do odwołania. Obecnie, pełen klientów z całego regionu, żyrardowski rynek stwarza zbyt duże zagrożenie dla 37-tysięcznego Żyrardowa. Decyzja o zamknięciu targowiska ma na celu uniknięcie błędów w walce z koronawirusem, które znamy z innych krajów. Jak dotąd najlepszym sposobem na walkę z epidemią jest izolacja.

Zdajemy sobie sprawę, że Targowisko Miejskie to miejsce pracy wielu osób, dlatego miasto Żyrardów zamierza aktywnie włączyć się w akcję sprzedaży na dowóz, realizowaną przez naszych żyrardowskich kupców. Udostępnimy Państwu wszystkie posiadane platformy informacyjne, na których mieszkańcy poznają Wasze oferty i możliwość dostawy.
Sprzedawcy zainteresowani taką formą handlu proszeni są o kontakt z Biurem Targowiska 46 854 81 64 lub Kierownikiem Targowiska pod nr tel. 539 532 676.

Ruszamy z kampanią #wspierajlokalnych. Sukcesywnie w przestrzeni miasta, na facebook’u, stronie www.zyrardow.pl, w lokalnych mediach, czy na słupach ogłoszeniowych, będą pojawiały się informacje, z których dowiecie się Państwo, jak zaopatrzyć się w produkty spożywcze sprzedawane przez żyrardowskich kupców. Wspomniane wsparcie dla handlujących będzie całkowicie bezpłatne.

Dziś targowisko będzie czynne do godz. 20:00. W przypadku, kiedy wybiorą się Państwo na targowisko, prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności, zachowanie odległości minimum 2 m od innych (zwłaszcza podczas oczekiwania w kolejce), dezynfekcję rąk przed wejściem na obiekt i stosowanie masek.

Prezydent Lucjan Krzysztof Chrzanowski oraz Prezes PGM Żyrardów Robert Rybicki, analizują możliwości takiej reorganizacji handlu na targowisku, aby umożliwić Państwu bezpieczne dokonywanie zakupów. Jeżeli taka możliwość się pojawi o nowych ustaleniach będziemy informowali w kolejnych komunikatach.

Na koniec apelujemy o przestrzeganie wprowadzonych przez rząd ograniczeń. W obecnej sytuacji najlepiej pozostawać w domu, natomiast wyjścia ograniczyć tylko do niezbędnego minimum.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close