Breaking NEWSCo słychać na mieście?

Szpital w Żyrardowie otrzymał zastrzyk gotówki na remont i podwyżki dla najmniej zarabiających

Kolejne środki wpłynęły na konto Centrum Zdrowia Mazowsza zachodniego. Narodowy Fundusz Zdrowia przeznaczył 370 tys. złotych dofinansowania na podwyżki dla najmniej zarabiających pracowników szpitala oraz remont obiektu. Jest to efekt spotkania, jakie odbyło się 21 sierpnia 2019 r. w gabinecie Dyrektora Mazowieckiego Oddziału NFZ z przedstawicielami szpitala. Placówkę reprezentowali: Krzysztof Dziwisz, Wicestarosta Powiatu Żyrardowskiego, Jacek Sawicki, Prezes CZMZ oraz Danuta Heftman i Teresa Lefelt, przedstawicielki Komisji Zakładowej „NSZZ Solidarność”.

W trwającym od dwóch lat sporze zbiorowym, podwyżki dla pracowników szpitali były istotnym postulatem związkowym. Negocjacje zakończyły się pozytywnie, natomiast żyrardowski szpital otrzymał dodatkowe środki w wysokości 366 tys. 212 złotych. Przewodnicząca związków zawodowych wyraziła zadowolenie z przebiegu negocjacji i zapewniła, że związek jest usatysfakcjonowany z powodu przydzielonych pracownikom podwyżek oraz zbiorowy spór zostanie zakończony.

Dyrektor Narodowego Funduszu Zdrowia przyznał, że niezwykle rzadko jest świadkiem tak owocnej dyskusji z udziałem dyrekcji szpitala ze związkami zawodowymi.

Pracownicy szpitala czekali wiele lat na podwyżkę. Dodatkowe pieniądze wpłyną na konta pracowników dzięki dobrej woli Prezesa szpitala, nie w wyniku nałożonych przepisów prawnych. Pomimo słabej kondycji finansowej żyrardowskiej placówki, Prezes zdecydował o przyznaniu podwyżek pracownikom – Tylko odpowiednio zmotywowana załoga jest w stanie sprawić, że sytuacja szpitala poprawi się na lepsze. Podwyżki objęły pomijane dotąd grupy pracownicze szpitala, w tym: fizjoterapeutów, pracowników laboratorium, pracowników obsługi oraz osoby otrzymujące najniższe wynagrodzenie – mówi Jacek Sawicki.

Łączna kwota przeznaczona na podwyżki uznaniowe wynosi 230 tys. 713 złotych, co stanowi 63% przyznanych dla szpitala środków. Pozostała kwota zostanie spożytkowana na cele remontowe obiektu.

Jeden komentarz

  1. Ciekaw jestem, czy ten zastrzyk gotówki przyłoży się na czystość lekarzy i dbanie o pacjentów w to to raczej wątpię. Niestety taki nasz szpital jeśli chcesz się leczyć to nie w żyrardowskiej placówce znajoma dostała gronkowca złocistego ale nic z tym nie zrobiła ja bym podał ich do sądu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close