Na sygnale!

Szereg zatrzymań za posiadanie narkotyków

W czwartek w trakcie trzech odrębnych interwencji żyrardowscy kryminalni oraz policjanci radomskich oddziałów prewencji wspieranych przez policjantkę patrolówki z Żyrardowa zatrzymali łącznie 5 osób podejrzanych o posiadanie środków odurzających. Wśród nich był 14-latek, który za posiadanie mefedronu odpowie przed sądem rodzinnym. Pozostałym grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Patrol radomskiej prewencji wieczorem (02.02) na ul. Mielczarskiego w Żyrardowie zauważył 4 młodych mężczyzn, którzy na ich widok gwałtownie zawrócili i przyspieszyli kroku. Policjanci dobrze znali to zachowanie i poddali ich kontroli osobistej, pod kątem posiadania narkotyków. Mundurowi u 14-letniego mieszkańca gminy Wiskitki znaleźli torebkę z białym proszkiem, jak się później okazało mefedronem. Nastolatek za posiadanie środków odurzających odpowie przed sądem.

 

Kilka chwil później kolejny patrol, w którego skład wchodziła policjantka z Żyrardowa oraz policjant z Radomia, na ul. Jasnej w Żyrardowie spotkał się z podobną sytuacją, tam po kontroli osobistej u 32-letniego mieszkańca Żyrardowa policjanci również znaleźli torebeczkę z mefedronem. Za posiadanie narkotyku mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Tego samego dnia żyrardowscy kryminalni realizując wcześniejsze ustalenia, w jednym z mieszkań na ul. Kościuszki w Żyrardowie znaleźli prawie 4 gramy narkotyków. W schowanych torebkach strunowych i zawiniątkach znajdowała się marihuana oraz amfetamina. W mieszkaniu zatrzymano trzech mężczyzn w wieku 21 i 23 lat związanych ze sprawą, wszyscy są mieszkańcami powiatu żyrardowskiego. 23-letni mieszkaniec Żyrardowa usłyszał zarzuty posiadania oraz udzielania środków odurzających za co grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Żyrardów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close