Dla dzieci

Szczęśliwa „Złota Nutka”

IX Festiwal Piosenki „O Złotą Nutkę” jest konkursem o zasięgu ogólnopolskim, który rokrocznie organizowany jest przez Grójecki Ośrodek Kultury. Został on przeprowadzony dwuetapowo. Pierwszy etap polegał na kwalifikacji nadesłanego materiału demo. Do ścisłego finału zakwalifikowano 23 uczestników. Tematem przewodnim dziewiątej edycji festiwalu były „polskie zespoły muzyczne’, czyli piosenki wybranego zespołu działającego w ciągu ostatnich dziesięcioleci.

Jury podczas prezentacji oceniało: interpretację prezentowanych utworów, muzykalność, ruch sceniczny oraz ogólny wyraz artystyczny. Trio wokalne: Ada Rudzińska, Zuzanna Marczak i Paula Waszczuk (przygotowane przez Aleksandrę Rudzińską) wykonało utwór pt. „Idealnie” z repertuaru Sound’n’Grace, wyśpiewując tym samym drugie miejsce w kategorii młodzieży gimnazjalnej.

Na co dzień dziewczęta uczęszczają w zajęciach zespołu wokalnego „Frajda”, który działa przy Młodzieżowym Domu Kultury w Żyrardowie. Obecnie zespół pracuje nad nowym repertuarem i przygotowuje się do kolejnych występów, konkursów i festiwali.

 

 

Źródło
mlodek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close