Edukacja

Sukcesy plastyków z Młodzieżowego Domu Kultury

Młodzieżowy Dom Kultury Śródmieście” we Wrocławiu był organizatorem IV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „SZTUKA SMAKU – KUCHNIA  ARTYSTYCZNA 2017“.

         Do konkursu przystąpiło 36 placówek oświatowych i pracowni plastycznych z całej Polski, nadsyłając  prace  wykonane przez dzieci i młodzież  w wieku od 5 do 22 lat. Jury składające się z artystów plastyków nagrodziło 20 prac, 40 wyróżniło a 163 prace zostały zakwalifikowane wystawy pokonkursowej.

         Wśród laureatów znaleźli się młodzi plastycy z Dziecięcej Akademii Plastycznej działającej w Młodzieżowym Domu Kultury w Żyrardowie, zdobywając 3 nagrody, 4 wyróżnienia i 4 prace zakwalifikowano na wystawę.

 

Nagrody zdobyły:

Wiktoria Białasik, l. 7

Julia Liszewska, l. 7

Amelia Kobus, l. 10

 

Wyróżnienia otrzymali:

Pola Tomaszewska, l. 12 – MDK, Żyrardów

Jan Smolarek, l. 9 – MDK, Żyrardów

Agata Olesińska, l. 11 – MDK, Żyrardów

Jan Latek, l. 11 – MDK, Żyrardów

 

Kwalifikacja do wystawy :

Aleksandra Perzyna, l. 12,  Wiktoria Górecka l.9;  Gabriela Smolarek l. 10, Wiktor Lewandowski, l. 11.

Wszyscy laureaci pracują pod kierunkiem Bożeny Liszewskiej.

 

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”12″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Close
Close