Breaking NEWSCo słychać na mieście?Edukacja

Strajk nauczycieli

Wg nieoficjalnych informacji, które udało nam się zdobyć do strajku przystąpiły wszystkie szkoły miejskie (1, 2, 3, 4, 6, 7) przedszkola miejskie nr: 9, 8, 2, a także szkoły powiatowe (Zespół Szkół Nr 1, Zespół Szkół Nr 2 w Żyrardowie, Zespół Szkół Nr 3 w Wiskitkach, Liceum Ogólnokształcące w Puszczy Mariańskiej oraz Zespół Szkół w Mszczonowie). W szkołach nie strajkują tylko katecheci i obsługa administracyjna.

Do strajku nie przystąpiły przedszkola miejskie nr 5, 6 oraz 10, Liceum Ogólnokształcące w Mszczonowie, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Żyrardowie oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Żyrardowie

Dla rodziców, którzy zostaną ze swoimi dziećmi w domu, Centrum Kultury przygotowało cztery darmowe seanse w Kinie Len, które rozpoczną się od godziny 9:00.

  • godz. 9:00 Jaskiniowiec 2D dubbing / animacja ;
  • godz.10:45  Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai 2 dubbing/ familijny ;
  • godz.12:40 Krzysiu, gdzie jesteś 2D dubbing / familijny;
  • godz.14:40 Basia 2 / animacja

Będzie można także skorzystać z oferty AQUA, która w czasie strajku zapewnia bezpłatny wstęp na basen oraz halę sportową dla dzieci do 14 roku życia.

Urząd uruchomił też specjalny numer infolinii kryzysowej 46 855 36 09. Urząd zapewnia, że będzie można tam uzyskać bieżące informacje na temat strajku nauczycieli i pracowników oświaty.


Oficjalny Komunikat Starostwa Powiatowego z godz: 10:00

Zespół Szkół Nr 1 w Żyrardowie

W szkole jest prowadzona akcja strajkowa. Dla uczniów, którzy przyszli do Szkoły zorganizowano zajęcia z języka niemieckiego, projekcję filmu – 30 lat Telewizji w Żyrardowie, projekcję Studniówka 2019, wykład- ustawa o rozwiązywaniu sporów zbiorowych. Przygotowywany alternatywny plan zajęć, na ewentualność przedłużającej się akcji strajkowej. Nie występuje zagrożenie klasyfikacji i egzaminu maturalnego.

Zespół Szkół Nr 2 w Żyrardowie

W placówce przeprowadzana jest akcja strajkowa. Młodzież ma zapewnione zajęcia edukacyjne/wychowawcze/opiekuńcze ( obecnie j. polski i zajęcia sportowe). Uczniowie, którzy przyjdą do szkoły, będą  uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez nauczycieli niestrajkujących w zakresie nauczanych przez nich przedmiotów lub objęci będą zajęciami opiekuńczymi (zgodnie z przepisami bhp). W szkole nie ma zagrożenia klasyfikacji uczniów klas maturalnych.

Zespół Szkół Nr 3 w Wiskitkach

W szkole jest prowadzona akcja strajkowa. Wszyscy uczniowie i rodzice byli odpowiednio wcześnie poinformowani o akcji strajkowej. Jeżeli  uczniowie stawią się do szkoły, będą mieli zajęcia z matematyki, z przedmiotów zawodowych. Katecheta będzie sprawował zajęcia opiekuńcze.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Żyrardowie

Akcja strajkowa jest przeprowadzania. Dla uczniów zorganizowane będą zajęcia świetlicowe. W przypadku przedłużenia się akcji strajkowej, część uczniów będzie zwolniona z zajęć, dla reszty będą zorganizowane zajęcia świetlicowe. Egzaminy gimnazjalne i dla ósmoklasistów nie są zagrożone.

Liceum Ogólnokształcące w Puszczy Mariańskiej

Strajk rozpoczął się. Wszyscy nauczyciele przystąpili do strajku. Nauczyciele poinformowali, że planują akcję przez 2-3 dni. Klasy pierwsze będą miały 3 godziny geografii, klasy 3. rozszerzenie j. angielski, 2 godziny praca własna i  klasy 2. rozszerzenie matematyka, dwie godziny praca samodzielna. Pozostali uczniowie nie przyjdą do szkoły. O akcji i planach zajęć uczniowie zostali poinformowani pocztą elektroniczną (także rodzice przez e-dziennik) i przez portal społecznościowy. Uczniowie, którzy zadeklarowali, że nie chcą innych zajęć niż lekcje, będą  zwolnieni z obecności w szkole w dniach strajku. Nie istnieje zagrożenie klasyfikacji maturzystów.

Zespół Szkół w Mszczonowie

Przeprowadzana jest akcja strajkowa. Pracownicy administracji i obsługi nie przystąpili do strajku. Zapewnione są zajęcia opiekuńcze dla 4 uczniów, którzy są obecni w szkole. Jest opracowany plan zajęć dla grupy 25 uczniów. Opiekę zapewnia dyrektor szkoły. Nie istnieje zagrożenie klasyfikacji uczniów klas maturalnych.

Liceum Ogólnokształcące w Mszczonowie

Szkoła nie przystąpiła do strajku.

Młodzieżowy Dom Kultury w Żyrardowie

Placówka nie strajkuje.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Żyrardowie

Placówka nie strajkuje. Placówka pracuje zgodnie z planem.

LO Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Żyrardowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close