Żyj zdrowo!

Start na wiosnę!

Pierwsze, cieplejsze dni zwiastują wyczekiwaną wiosnę. Jest to najlepszy czas na oczyszczanie, regenerację i wzmocnienie naszego organizmu. Co najszybciej zapewni nam strzał witaminowy? Odpowiedzią na to pytanie jest zdrowa żywność. Odpowiednio dobrana dieta nie tylko wzmocni nasze ciało ale przede wszystkim pobudzi metabolizm. Odżywiony organizm, obudzony po zimie chlorellą, spiruliną, zielonym jęczmieniem szybko podkręci metabolizm a to przyniesie utratę wagi.

Każdy wie, że dobrze zjeść zdrowo, ale co to właściwie znaczy? Czy może ma to być kolejna dieta cud odchudzająca?  Żywność dietetyczna nie oznacza „jedzenia odchudzającego”. Żywność dietetyczna, to przede wszystkim zdrowe, ekologiczne jedzenie przystosowane do Twoich potrzeb, które nie zawiera szkodliwych substancji. Żywność ekologiczna produkowana bez dodatków, sztucznych nawozów pełnych chemikaliów oraz pestycydów. Przy takiej produkcji zachowana zostaje bioróżnorodność, która zapewnia pełnię wartości odżywczych w produkcie przy braku toksycznych substancji. Co to oznacza dla Twojego organizmu? Zostanie on lepiej zaopatrzony w substancje odżywcze, które zużył przez zimę. Faktem jest też, że spożywając pełnowartościowe produkty zgubisz wagę, bo zjesz ich mniej.

Jedzenie dietetyczne nie tylko wzmacnia organizm ale stanowi też podstawę funkcjonowania osób chorujących przewlekle. Popularne produkty dietetyczne o właściwościach odchudzających to czekolada bez cukru, słodzik dla diabetyków i wegetarian. Taka czekolada zawiera nawet o 20% kalorii mniej niż ta zwykła. Czy czytałeś kiedyś etykietę soków jakie podajesz swojemu dziecku? Z sokiem niestety najczęściej nie mają nic wspólnego – woda, koncentrat soku i cukier – to właśnie dajesz swojemu maluchowi. Korzystając z produktów ekologicznych i żywności dietetycznej masz pewność, że produkty będą jak od dziadka z ogródka – wyhodowane i przetworzone z największą starannością, tak aby zachowały swoje walory dla Twojego zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close