Na sportowo!

Spektakularny sukces Gosi Rdest – zdobywa pierwsze miejsce w 24-godzinnym wyścigu w Dubaju

 

Wspaniały początek sezonu Gosi Rdest ! Gosia stanęła na najwyższym stopniu podium w wyścigu 24-godzinnym w Dubaju. Wraz z kolegami z zespołu wygrała rywalizację w klasie GT4. Warto wspomnieć, że Gosia była jedyną kobietą na podium. To drugi z rzędu sukces Gosi w Dubaju – w zeszłym roku również przywiozła puchar za trzecie miejsce w kategorii TCR. Tym razem poprawiła swój wynik.

Gosia zasiadała za kierownicą nowego Audi R8 LMS GT w barwach teamu Phoenix Racing. Samochód dzieliła z Philipem Ellisem, Joonasem Lappalainenem i Louisem Jasperem. Dwoje z nich to mistrzowie pucharu Audi Sport TT Cup z 2016 i 2017 roku.

Wyścig w Dubaju był dla Gosi próbą generalną przed sezonem w GT4 European Masters. Pierwszy raz zasiadała za kierownicą samochodu z tylnym napędem, mocniejszym o ok. 150 koni mechanicznych niż jej dotychczasowe maszyny.

Na fali sukcesu Gosia poinformowała wczoraj, że leci na Florydę aby wziąć udział w inauguracji sezonu IMSA SportsCar Challenge na torze Daytona International Speedway.

Gosia wystartuje wraz z jej rówieśniczką Amerykanką Ashley Freiberg. Dla Gosi będzie to pierwszy start w Ameryce Północnej. Freiberg ma z kolei spore doświadczenie zebrane podczas weekendów IMSA, w tym start w Rolex 24 at Daytona dwa lata temu.

Wspólny start Gosi oraz Ashley jest promocją kampanii Drive Progress, mającej na celu zachęcenie oraz wsparcie kobiet w motosporcie. Zasiądą one za kierownicą Audi R8 LMS GT4 najszybszej klasy GS. Zmagania na torze Daytona International Speedway odbędą się 26 stycznia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close