Wydarzenia

Sezon na BIELnik po robocie

Już w najbliższy weekend tegoroczne otwarcie ogrodu społecznego „BIELnik po robocie” przy Muzeum Lniarstwa. Będą koncerty, strefa relaksu z grillem, rodzinne rozgrywki planszowe oraz wspólne świętowanie Dnia Matki.

Ogród społeczny „BIELnik po robocie” to nowy punkt kulturalny na mapie Żyrardowa otwarty dla wszystkich w sezonie letnim. To nic innego jak bezpłatna strefa artystyczna ze sceną i miejscem pod plenerowe wydarzenia, piaszczysta plaża z leżakami, strefa wypoczynku z hamakami i siedziskami przygotowanymi na oryginalnych pofabrycznych wózkach, strefa gastronomiczna ze stołami, grillem z wędzarnią, a także strefa warsztatowa.

Projekt „BIELnik po robocie” w Żyrardowie znalazł się wśród 15 laureatów ogólnopolskiego programu grantowego LECHSTARTER organizowanego przez Lecha Premium, zajmując 4. miejsce. Opracowany z myślą o mieszkańcach projekt ogrodu społecznego narodził się z chęci zaktywizowania części zapomnianego i zniszczonego terenu poprzemysłowego po nieczynnych Zakładach Lniarskich w Żyrardowie zwanego Bielnikiem. Muzeum Lniarstwa podjęło się rewitalizacji części obszaru, nadając mu nowe życie i stwarzając mieszkańcom możliwość ciekawego spędzania czasu wolnego w industrialnym klimacie budynków z czerwonej cegły.

Majowe otwarcie „BIELnika po robocie” rozpocznie się w piątek, o godz. 18:00, koncertami zespołów Czerwona Niwa oraz FiFo & Positive Reggae Rockers. W sobotę, od godz. 10:00, na BIELniku zaplanowane są atrakcje z okazji Dnia Matki zarówno dla mam, jak i dzieci m.in. sensoplastyka, zajęcia gordonowskie, kalambury, zumba w chustach oraz zajęcia fitness i porady dietetyczne. Od godz. 18:00 przewidziano natomiast rodzinne rozgrywki planszowe, podczas których będzie można skorzystać z grilla. W niedzielę, o godz. 10:00, w programie gry i zabawy na świeżym powietrzu.

Wydarzenia organizowane w ramach „BIELnika po robocie” będą odbywać się cyklicznie w każdy ostatni weekend miesiąca od maja do sierpnia włącznie, a wszystkie działania i atrakcje sprzyjać będą integracji lokalnej społeczności.

Muzeum Lniarstwa zaprasza żyrardowian do wspólnego tworzenia ogrodu społecznego, inicjowania wydarzeń oraz dzielenia się pomysłami na kolejne atrakcje.

________________________________________

Muzeum Lniarstwa im. Filipa de Girarda w Żyrardowie
ul. Dittricha 18, 96 – 300 Żyrardów
793 134 703, biuro@muzeumlniarstwa.pl

Źródło
Urząd Miasta Żyrardowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close