Sędzia skazany – stracił stanowisko wiceprezesa sądu

Sędzia, został skazany na początku lipca przez sąd dyscyplinarny za kradzież 50 zł na stacji benzynowej, po interwencji ministra sprawiedliwości, stracił też w piątek funkcję wiceprezesa Sądu Rejonowego w Żyrardowie.

Mirosław T. jednak nadal jest sędzią. Nie pracuje, ale pobiera trzy czwarte pensji. Trwa postępowanie w sprawie usunięcia go z zawodu. W pierwszej instancji zapadł w jego sprawie nieprawomocny wyrok.

Sędzia w marcu miał ukraść 50 zł na stacji benzynowej. Gdy wszedł do sklepu, przy kasie stała starsza kobieta, która położyła na ladzie 50 zł. Sędzia miał wykorzystać jej nieuwagę i schował banknot do kieszeni. Prokuratura dotarła do niego dzięki zapisom ze sklepowego monitoringu. Mirosław T. zeznał, że 50-złotowy banknot pomylił z paragonem i dlatego schował go do kieszeni, a później do portfela.

Z inicjatywy ministra sprawiedliwości Sąd Apelacyjny w Łodzi wystąpił do Krajowej Rady Sądownictwa o odwołanie sędziego ze stanowiska wiceprezesa sądu w Żyrardowie. Uzasadniał to dobrem wymiaru sprawiedliwości. Krajowa Rada Sądownictwa zdecydowała o tym w minionym tygodniu.

  

Wyróżnione ogłoszenia

Nie ma w tej chwili ogłoszeń wyróżnionych.