Breaking NEWSCo słychać na mieście?

Są nowe informacje w sprawie Wojciecha Jasińskiego!

Wojciech Jasiński, decyzją Sądu Okręgowego w Kaliszu od dnia 8 sierpnia 2018 roku pozostaje tymczasowo aresztowany. W tej chwili ciążą na nim dwa zarzuty prokuratorskie. Jeden dotyczy przekroczenia między 2016 a 2017 rokiem uprawnień funkcjonariusza publicznego w toku dwóch organizowanych przez urząd miejski procedur przetargowych. W zamian za korzyść majątkową w wysokości 80 tys. zł miał przekazywać dwóm pozostałym podejrzanym istotne informacje dotyczące przetargów na sprzedaż leżących w nadmorskim pasie w Rewalu nieruchomości, stanowiących własność i będących w użytkowaniu wieczystym Urzędu Miasta w Żyrardowie.

Drugi z zarzutów dotyczy niedopełnienia obowiązków poprzez niezastosowanie prawa zamówień publicznych i podpisanie umowy z jednym z prywatnych podmiotów na szkodę nie mniejszą niż 350 tysięcy złotych. Podmiotowi dodatkowo użyczano nieodpłatnie pomieszczenia biurowe, pracowników, kupowano meble, sprzęt i oprogramowanie.

Prokuratura chciała, aby areszt trwał do dnia 26 października 2018 roku czyli trzy miesiące od faktycznego, prawomocnego zasądzenia tymczasowego aresztowania. Sąd Okręgowy w Kaliszu uznał jednak, że areszt tymczasowy zakończy się dnia 12 października 2018 roku o północy, tym samym wliczył w poczet aresztu okres pomiędzy 14 lipca a 26 lipca, w którym prezydent pozostawał na wolności.

Z uwagi na to, że nieuchronnie zbliża się 12 października a śledztwo w sprawie nie zostało jeszcze zakończone, prokuratura wniosła do Sądu wniosek o przedłużenie tymczasowego aresztowania o dwa miesiące. Posiedzenie Sądu w tej sprawie musi się odbyć do 12 października, na ta chwilę termin rozprawy nie został jeszcze wyznaczony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close