Breaking NEWSEdukacja

Ruszyła platforma e-learningowa dla uczniów

Ruszyła platforma e-learningowa dedykowana dla uczniów klas maturalnych Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego w Żyrardowie i ósmoklasistów żyrardowskich podstawówek.
Prezydent Żyrardowa Lucjan Krzysztof Chrzanowski już w zeszłym tygodniu podjął decyzję o stworzeniu wirtualnej przestrzeni edukacyjnej dla uczniów, którzy w tyk roku będą przystępowali do egzaminów maturalnych i egzaminów ósmoklasistów. Mimo zawieszenia zajęć w szkołach, praca z uczniami prowadzona jest on-line przez e-dzienniki lub za pośrednictwem szkolnych stron internetowych. Natomiast główną przesłanką do uruchomienia zupełnie nowej platformy edukacyjnej było zachowanie i wzmocnienie ciągłości jednolitego procesu edukacyjnego uczniów, na których czekają ważne egzaminy.
 
W tym momencie nauczyciele na bieżąco uzupełniają jednostki lekcyjne, tak aby każdy uczeń szybko mógł odnaleźć w zakładce swojej szkoły interesującego go przedmioty i adekwatne jednostki lekcyjne. Stworzenie e-learningu posiada jeszcze jedną ważną zaletę. Jest płaszczyzną wspólnego działania wszystkich szkół jednocześnie. Niewątpliwie też ułatwi uczniom wyszukiwanie potrzebnych informacji.
Istotną kwestią z punktu widzenia Miasta jako organu prowadzącego szkoły jest także umożliwienie nauczycielom wykonywania pracy zdalnej w jednej przestrzeni. W ten sposób szczególnie widoczna będzie aktywność poszczególnych szkół, które mają także szanse na podjęcie kolejnych ważnych działań wizerunkowych i promocyjnych. To jest ważne dla spójnej polityki oświatowej miasta.
Jeżeli platforma e-learningowa przyniesie zakładane efekty, Prezydent Lucjan Krzysztof Chrzanowski będzie chciał dodawać kolejne funkcjonalności dedykowane nie tylko uczniom, ale także pracownikom urzędu, czy organizacjom pozarządowym.
 
Platforma e-learningowa dostępna jest pod adresem: www.e-learning.zyrardow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close