Breaking NEWSCo słychać na mieście?

Ruszają prace na ulicy Narutowicza

Od 18 lutego rozpocznie się przebudowa ulicy Gabriela Narutowicza na odcinku od ul. Waryńskiego do ul. Mireckiego. Wykonawcą prac jest Zakład Usług Terenowych Budowlanych i Porządkowych „MARGOT” Małgorzata Szymańska.

Teren budowy przekazano wykonawcy 8 stycznia 2020 r., roboty rozpoczną się w tym tygodniu od strony ul. Waryńskiego i realizowane będą w kierunku Placu Jana Pawła II, z częściowym zamknięciem ruchu w ulicy Narutowicza z możliwością dojazdu służb zaopatrzeniowych oraz dojazdów do posesji.

Dzięki przebudowie znacznie podniesie się poziom bezpieczeństwa oraz estetyki jednej z głównych ulic w mieście, która stanowi element układu urbanistycznego Pomnika Historii. Firma „MARGOT” wykonana nową kanalizację deszczową, wymieni nawierzchnię jezdni, chodników, zatok postojowych. Wybudowane zostanie również nowe oświetlenie uliczne. Na odcinku od ul. Limanowskiego do ul. Piotra Ściegiennego nawierzchnię jezdni będzie stanowił bruk klinkierowy, który podkreśli pierwotny charakter tego miejsca.

W trosce o bezpieczeństwo pieszych zostaną wykonane dwa wyniesione przejścia dla pieszych, jedno przy Placu Jana Pawła II, drugie na skrzyżowaniu z ul. Piotra Ściegiennego. Na dwóch odcinkach jezdni od ul. Waryńskiego do ul. Limanowskiego oraz od ul. Piotra Ściegiennego do ul. Mireckiego po wykonaniu wymiany kanalizacji deszczowej i nowych warstw konstrukcyjnych drogi powstanie nowa nawierzchnia bitumiczna. Istniejący przystanek autobusowy w ul. Narutowicza przy skrzyżowaniu z ul. Limanowskiego zostanie tymczasowo przeniesiony. W związku z tym, że obecnie ulica Narutowicza stanie się placem budowy prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w tym rejonie. Planowany termin zakończenia robót budowlanych do dnia 31.07.2020r.

Zadanie pn. „Przebudowa ulicy Narutowicza w Żyrardowie stanowiącej historyczny element układu urbanistycznego XIX w. osady fabrycznej” będzie realizowane z dofinansowaniem z Funduszu Dróg Samorządowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close