Co słychać na mieście?

Rusza IV edycja kursu samoobrony „Bezpieczna – Żyrardowianka”

Zachęcamy do wzięcia udziału w bezpłatnym kursie samoobrony organizowanym przez żyrardowską Straż Miejską. Zajęcia odbywać się będą w każdy piątek, począwszy od 28.09.2018 r., o godz. 19.00, w sali treningowej na terenie Ośrodka Sportowego „AQUA”. Wszystkie chętne mieszkanki mogą zapisywać się na zajęcia korzystając z numeru alarmowego 986 bądź wysyłając zgłoszenie mailowe na adres straz.miejska@zyrardow.pl. Udział w kursie jest bezpłatny.

Uczestniczki kursu, pod czujnym okiem strażników miejskich posiadających uprawnienia Instruktorów Technik i Taktyk Interwencyjnych Polskiej Federacji Sportów Powszechnych, poznają techniki walki pozwalające m.in. na oswobodzenie czy też na obezwładnienie potencjalnego napastnika. Mieszkanki dowiedzą się, jak do obrony wykorzystać przedmioty codziennego użytku: klucze, dezodorant czy torebkę.

Jednym z elementów szkolenia będzie również omówienie stanu wyższej konieczności czy obrony koniecznej. Ma to na celu uświadomienie uczestniczkom kursu przysługujących im praw oraz ustrzeżenie przed ewentualnym naruszeniem prawa. Podczas kursu zostanie również przeprowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów szkolenie z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close