Breaking NEWSCo słychać na mieście?

Robert Siniarski nowym dyrektorem Centrum Kultury

Pełniący obowiązki Prezydenta Miasta Lucjan Krzysztof Chrzanowski wskazał Roberta Siniarskiego na nowego dyrektora Centrum Kultury w Żyrardowie. Stanowisko będzie, wg podpisanego zarządzenia piastował od dnia 1 września 2018 przez kolejne trzy lata.

W tej kadencji samorządowej to już piąty dyrektor tej instytucji. Do tej pory władza wykorzystywała ją przede wszystkim do marketingu politycznego i dofinansowania zaprzyjaźnionych prywatnych podmiotów aniżeli do działań stricte kulturalnych. Prezydent Wojciech Jasiński w poniedziałek usłyszał z tego tytułu zarzuty prokuratorskie. Wg prokuratora straty miasta to nie mniej niż 350 tysięcy złotych.

Niewątpliwie przed Panem Robertem ciężkie zadanie – działania Wojciecha Jasińskiego i Daniela Jarosza doprowadziły do całkowitej degradacji misji kulturalnej, którą CK powinno realizować. Jeżeli władza nie przestanie traktować CK, podobnie jak PGK jako studnię bez dna i narzędzie do politycznej promocji, organizacji bokserskich eventów i wyprowadzania publicznych pieniędzy to będzie to niestety „misja samobójcza”.

Centrum Kultury powinno być jednostką całkowicie niezależną od urzędu miasta, tymczasem pełniący obowiązki prezydenta Lucjan Krzysztof Chrzanowski pochwalił się wczoraj na sesji rady miasta, że ustanowił nowy schemat organizacyjny urzędu, wg którego CK podlega pod dyrektora Wydziału Promocji, który to jednocześnie został przemianowany na „Wydział Promocji i Kultury”. Jednym słowem nie zmienia się nic, pomimo szumnych zapowiedzi i być może dobrych chęci.

Trzymamy kciuki aby nowy pan dyrektor jednak znalazł czas, może nawet w najbliższych dniach na odpowiedź na nasze zapytanie o informację publiczną z czerwca 2018 roku, które były pełniący obowiązki dyrektora Daniel Jarosz a także najwyższe władze miasta kompletnie zignorowały oraz aby nie dał się stłamsić przez polityków, jego przełożonych – tak jak jego poprzednicy.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close