Breaking NEWSCo słychać na mieście?Edukacja

Rewolucja w lokalnej oświacie

W ostatnich dniach odbyło się kilka konkursów na dyrektorów szkół. Jest sporo zmian na stanowiskach. W trzech szkołach od 1 września 2019 roku zmieni się dyrektor, w jednej szkole dyrektora powoła prezydent a w dwóch wszystko zostaje po staremu.

Małgorzata Chaber

W Szkole Podstawowej nr 1 zgłosiła się tylko obecna dyrektor Małgorzata Chaber i to ona została dyrektorem na kolejne 5 lat.

Mariola Mońko

W Szkole Podstawowej nr 3, oprócz obecnej dyrektor Mirosławy Barańskiej, do konkursu przystąpiły jeszcze dwie osoby: Ariana Bruś – zastępca obecnej dyrektor i Mariola Mońko – dyrektor Liceum Ogólnokształcącego we Mszczonowie. Komisja konkursowa zdecydowała o wyborze Marioli Mońko na stanowisko nowego dyrektora – zastąpi Mirosławę Barańską.

Beata Marzęda-Przybysz

W Szkole Podstawowej nr 4 swoją kandydaturę zgłosiły: Teresa Teofilak i Beata Marzęda-Przybysz. Tutaj też nastąpi zmiana dyrektora. Na 5-letnią dyrektorską kadencję komisja konkursowa wybrała Beatę Marzędę-Przybysz – zastąpi Teresę Teofilak

Grażyna Beliniak

 

W Szkole Podstawowej nr 6 zgłosiła się tylko obecna dyrektor Grażyna Beliniak i to ona została dyrektorem na kolejne 5 lat.

W Szkole Podstawowej nr 7 zgłosiły się dwie kandydatki. Obecna dyrektor Magdalena Szwed oraz Barbara Pikuła – Marczak. Komisja nie rozstrzygnęła konkursu – żadna z kandydatek nie otrzymała wymaganej większości głosów. W tym przypadku nowego dyrektora powoła prezydent miasta.

Żaneta Wesołowska

Zmiana na stanowisku dyrektora nastąpiła również w sąsiednich Radziejowicach. Tam dyrektorem Szkoły Podstawowej im. Władysława Rdzanowskiego została Żaneta Wesołowska – zastąpi Irenę Sosnowską.

W najbliższym czasie odbędzie się konkurs na stanowisko dyrektora szkoły w Wiskitkach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close