Edukacja

REKRUTACJA DO CZERWONIAKA

Drogi Ósmoklasisto rekrutacja do Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie odbywa się drogą elektroniczną.

Instrukcja logowania się i składania wniosku w elektronicznym systemie rekrutacyjnym

1.Poprzez stronę https://warszawa.edu.com.pl/kandydat uczniowie klas 8 szkół podstawowych samodzielnie zakładają konto w systemie korzystając z zakładki „Zgłoś kandydaturę”, wprowadzają numer PESEL i postępują zgodnie z instrukcją na ekranie.

Po wprowadzeniu wszystkich danych i zarejestrowaniu wniosku system wygeneruje login i hasło kandydata, którym należy posługiwać się przy każdym kolejnym logowaniu.

Kandydat może mieć założone tylko jedno konto w elektronicznym systemie rekrutacji.

2.Jeżeli kandydat zapomni hasło ma następujące możliwości wygenerowania nowego hasła:

a) na stronie systemu wybierając opcję „zapomniałem hasła” (jeśli we wniosku umieszczony został adres e-mail),
b) w dowolnej szkole ponadpodstawowej wymienionej we wniosku (jeśli wniosek nie jest jeszcze potwierdzony przez szkołę pierwszego wyboru),
c) w szkole pierwszego wyboru (jeśli wniosek został już potwierdzony).

3. Wniosek oraz dokumenty potwierdzające spełnienie warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym kandydaci składają wybierając jedną z dwóch poniższych opcji:
a)wydrukowany i podpisany wniosek osobiście w szkole pierwszego wyboru,
b)w formie elektronicznej na adres:
rekrutacja@lo.zyrardow.edu.pl:
– za pomocą profilu zaufanego,
– albo wysyłając skany tych stron wniosku, na których są podpisy kandydata i rodziców oraz skany oświadczeń o samotnym wychowaniu lub wielodzietności również podpisanych przez rodzica.

PAMIĘTAJ!

Jeżeli po wydrukowaniu i podpisaniu wniosku dokonasz zmian w elektronicznym systemie, musisz ponownie wydrukować i podpisać wniosek, ponieważ system za każdym razem zmienia jego numer.

Harmonogram rekrutacji 2020/2021 dostępny jest na stronie https://www.gov.pl/web/edukacja/harmonogram-rekrutacji-do-szkol-ponadpodstawowych-na-rok-szkolny-20202021?fbclid=IwAR104Zf5lNpKJfcm3CjynyvnQrEaCN6M_vDNsgqcE1NlP4xRHLxbzfrWa50

Więcej o szkole możesz dowiedzieć się na stronie http://www.lo.zyrardow.edu.pl/

Dodaj komentarz

Close
Close