Wydarzenia

Razem kwestujmy na rzecz zabytkowych nagrobków

Lucjan Krzysztof Chrzanowski p.o. Prezydenta Miasta Żyrardowa, ks. Adam Bednarczyk Proboszcz Parafii pw. Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie oraz Jacek Czubak Prezes Stowarzyszenia ,,Fabryka Feniksa” serdecznie zapraszają do udziału w dwunastej edycji akcji ,,Ratujmy naszą historię od zapomnienia”, której celem jest zbiórka pieniędzy na renowację najstarszych nagrobków znajdujących się na żyrardowskiej nekropolii.

Zbiórka prowadzona będzie 1 listopada na terenie cmentarza. Kwestować będą samorządowcy, pracownicy miejskich instytucji, nauczyciele, harcerze, młodzież skupiona w Stowarzyszeniu „Feniksa”, a także wiele innych osób, którym bliska jest idea ratowania od zapomnienia ostatnich pamiątek po ludziach budujących niegdyś, swoim życiem i pracą, dzieje naszego miasta.

Akcja nie miałaby sensu gdyby nie przychylność i hojność mieszkańców Żyrardowa, dlatego serdecznie zapraszamy do udziału w zbiórce, już dziś z góry dziękując za każdą złotówkę wrzuconą do puszek kwestarzy.

Przypomnijmy, że pierwsza kwesta na terenie żyrardowskiego cmentarza odbyła się w 2007 roku z inicjatywy Stowarzyszenia ,,Fabryka Feniksa”. Do tej pory, dzięki środkom pochodzącym z kwesty oraz pieniądzom przekazanym z budżetu miasta, udało się odnowić w sumie 12 nagrobków.

Pamiętając o tych, którzy odeszli, sprawimy, że i o nas nie zapomną….

Wszystkich zainteresowanych kwestowaniem, prosimy o bezpośredni kontakt:

Jacek Czubak, tel. 536-400-199, e-mail: jacek.czubak@muzeumlniarstwa.pl

lub Wydział Promocji i Kultury Urzędu Miasta Żyrardowa, tel. 46 858-15-21, e-mail: promocja@zyrardow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close