Wydarzenia

Ratujmy Jędrka !

Zaczęło się od bólu w pleckach, na który skarżył się Jędrek – nawet w najgorszych koszmarach rodzice nie przypuszczali wtedy, że to nowotwór. Byli z synem u kilku pediatrów. Zrobili kilka zasugerowanych przez nich badań – żaden jednak nie wpadł na to, żeby zbadać Jędrka pod kątem nowotworu. Gdy Jędrek zaczął gorączkować, źle się czuł, był drażliwy, osłabiony, rodzice zabrali go do szpitala… i już z niego nie wyszli. Myśleli, że jadą tyko na godzinne badanie. To był ostatni dzień kwietnia 2011 roku. Do domu wrócili w lipcu 2012 roku, po 9 cyklach chemii, operacji, megachemii, autoprzeszczepie i naświetlaniach. Badanie RTG wykazało ogromne zaciemnienie w śródpiersiu. Rezonans potwierdził, że to guz… Neuroblastoma, nowotwór w IV stopniu złośliwości. Rak o bardzo gwałtownym przebiegu, który występuje tylko u dzieci, jakby specjalnie atakując najsłabszych.

Po dwuletniej walce z rakiem, licznych chemioterapiach i przeszczepie gdy wydawało się, że walka powoli staje się wygraną, rak przeszedł to kontrataku. Zmiana pojawiła się pod koniec 2016 roku, w trakcie rutynowych badań. Guz nad obojczykiem. Nieoperacyjny. Gdy lekarze słyszeli, że Jędrzej to dziecko po przeszczepie, z drugą wznową neuroblastomy, rozkładali bezradnie ręce. Kolejne szpitale w Polsce i za granicą odmawiały jego leczenia, odbierając resztki nadziei.

Wtedy przyszła odpowiedź z Greifswaldu, jednego z niewielu ośrodków, zajmujących się leczeniem dzieci z neuroblastomą wysokiego ryzyka. Jędrek został zakwalifikowany do immunoterapii, leczenia przeciwciałami AntyGd2, które mają dobić resztki nowotworu.

Rodzicom udało się zebrać kwotę, potrzebną na leczenie, ale odkryte w ostatniej chwili przerzuty prawie odebrały im nadzieję… Lekarze z Greifswaldu ustalili, że wraz z przeciwciałami Jędrek będzie dostawać specjalną chemioterapię. Koszt leczenia wzrósł jednak ponad dwukrotnie.

Nie mają się już do kogo zwrócić, dlatego proszą o pomoc Ciebie !
Wesprzyj i ocal życie małego Jędrka, naszego małego żyrardowskiego bohatera, który dzielnie walczy o życie!

(https://www.siepomaga.pl/jedrekrozewski)

Close
Close