Edukacja

Projekt „Z książką mi do twarzy”

Pierwsza sesja sleeveface w  Zespole Szkół nr 3 w Wiskitkach odbyła się 3 listopada.  Uczniowie klasy  II THI  w ramach szkolnej akcji pt. „Z książką mi do twarzy”, mającej na celu promowanie czytelnictwa, zorganizowali sesję zdjęciową „ubranie się w książkę”, czyli dopasowanie ubioru i postawy człowieka do okładki książki. Sesja nie należała do prostych, ponieważ wymagała od uczniów dużej kreatywności, zarówno w dobiorze ubrań i dodatków pasujących do bardzo romantycznych okładek książek Nicholasa Sparksa, jak i w uzyskaniu zamierzonego efektu scalenia okładki z żywym modelem. Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem,  pomysłowością i cierpliwością, w efekcie czego powstał zestaw zdjęć, które zostaną wyeksponowane na szkolnym korytarzu.

Ponieważ sesja zdjęciowa okazała się bardzo ciekawym doświadczeniem, zarówno dla uczniów II THI jak i dla pomysłodawcy szkolnej akcji, którym jest szkolna bibliotekarka Agnieszka Olszanowska, w najbliższym czasie kolejne klasy zmierzą się z wyzwaniem sleeveface.

Sleeveface – co to jest? To fotografia osoby z zasłoniętą przez okładkę książki bądź płyty częścią ciała. W efekcie powstaje złudzenie prezentujące czasem zabawne, czasem kreatywne połączenie osobowości czytelnika z jego książkowym wcieleniem.

6938 6939

 

Źródło: powiat-zyrardowski.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close