Co słychać na mieście?Dla dzieci

Profilaktyka i leczenie zębów u żyrardowskich dzieci

Prezydent Miasta Wojciech Jasiński podpisał umowę z Risorius Stomatologia Renata Sznajder na działania profilaktyczne i przeciwdziałające próchnicy u dzieci w grupie wiekowej 6-13 lat z terenu Miasta Żyrardowa.

Celem projektu jest wykonanie pełnej profilaktyki stomatologicznej u dzieci, polegającej na włączeniu procedur stomatologicznych nie objętych finansowaniem w ramach powszechnego systemu Narodowego Funduszu Zdrowia.

Wśród usług stomatologicznych z jakich uczniowie mogą skorzystać w ramach programu jest: badanie lekarskie i przegląd zębów, czyszczenie i fluoryzacja zębów, lakowanie oraz leczenie próchnicy powierzchniowej.

Podobne działania były realizowane przez Miasto w 2016 r. i cieszyły się dużym zainteresowaniem i frekwencją. Rodzice wyrażali duże zadowolenie z pomysłu i zorganizowania tego typu działań. W ubiegłym roku z programu skorzystało blisko 100 dzieci. U wszystkich dzieci zostały przeprowadzone przeglądy stomatologiczne, nakierowane na identyfikację choroby próchnicowej oraz zapotrzebowania na leczenie ortodontyczne, a także profilaktykę dietetyczną. Wszystkim dzieciom przeprowadzono zabieg czyszczenia i fluoryzacji zębów, zarówno mlecznych jak i stałych oraz procedurę lakowania poszerzonego.

Podpisana obecnie umowa przewiduje działania profilaktyczne i przeciwdziałające próchnicy do końca lipca 2017 r.

Miejscem świadczenia usługi jest gabinet stomatologiczny mieszczący się na terenie Centrum Zdrowia Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie ul. Limanowskiego 30 pawilon „I”. Uczniowie w swoich szkołach otrzymują ulotki zachęcające do udziału w programie, który dla dzieci w grupie wiekowej 6-13 lat jest bezpłatny, jednak warunkiem skorzystania z usługi jest umówienie wizyty przez rodzica dziecka pod numerem telefonu: 512-810-402.

Źródło: Urząd Miasta Żyrardowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close