Brak

Prof. Artur Krajewski odebrał z rąk Prezydenta Miasta Wojciecha Jasińskiego tytuł Honorowego Obywatela Miasta Żyrardowa

Prof. Artur Krajewski Honorowym Obywatelem Miasta Żyrardowa

W czwartek, 15 września 2016 r. o godzinie 18:00, w żyrardowskiej Resursie, otwarta została wystawa fotografii Artura Krajewskiego, która swoją formułą wpisała się w trwającą VIII edycję Interdyscyplinarnego Festiwalu Sztuk M{i}aSTO Gwiazd.

Podczas uroczystości profesor Artur Krajewski odebrał z rąk Prezydenta Miasta Żyrardowa Wojciecha Jasińskiego tytuł Honorowego Obywatela Miasta Żyrardowa nadany przez Radę Miasta Żyrardowa.

Artur Krajewski to pochodzący z Żyrardowa malarz, rysownik, artysta multimedialny. Ukończył Wydział Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (wyróżnienie malarskie w pracowni prof. Adama Styki). Autor ponad 100 malarskich wystaw indywidualnych (m.in. w Muzeum Narodowym w Warszawie, Pałacu Sztuki w Krakowie), ok. 100 akcji artystycznych, happeningów, koncertów i przedstawień. Twórca happeningów, akcji artystycznych i festiwali. Autor dwóch tomików poezji. Twórca parateatralnych przedstawień nazwanych Malarskimi Teatrami Mody. Twórca i wieloletni prowadzący Galerii Perspektywy. Juror w dziedzinie plastyki w konkursie Doliny Kreatywnej – pt. Czego szuka Młoda Sztuka?
Wyróżniony za szczególne zasługi dla promocji miasta Żyrardowa przez Prezydenta Miasta Żyrardowa Krzysztofa Ciołkiewicza w 2001 roku. Laureat Nagrody Marszałka Województwa Mazowieckiego za wybitne dokonania artystyczne na terenie Mazowsza (2009 r.), laureat Złotego Wrzeciona za wybitny wkład artystyczny w małe ojczyzny – region Powiat Żyrardowski przyznawanego przez Powiat Żyrardowski (2009 r.), laureat nagrody im. Tadeusza Kaisa przyznanego przez tygodnik Życie Żyrardowa – za wybitne działania na rzecz miasta Żyrardowa (2011 r.), laureat nagrody Rektora za zaangażowanie w pracę oraz wkład w rozwój Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (2012 r.), laureat medalu Pro Masovia 2013 r.), nagroda dla organizatorów Interdyscyplinarnego Festiwalu Sztuk Miasto Gwiazd w Żyrardowie przyznana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2014 roku.

Twórca Interdyscyplinarnego Festiwalu Sztuk M{i}aSTO Gwiazd oraz Edukacyjnego Festiwalu Sztuki artNoble, które odbywają się w Żyrardowie od 2008 roku.

Źródło Urząd Miasta Żyrardowa

 

[Best_Wordpress_Gallery id=”26″ gal_title=”honorowy”]
Tagi

Dodaj komentarz

Close
Close