Breaking NEWSCo słychać na mieście?

Prezydent znowu szuka dyrektora Centrum Kultury

To byłby już czwarty dyrektor Centrum Kultury w tej kadencji Prezydenta. Pierwszym był Jarosław Spychała, który rozstał się z CK dobrowolnie, najprawdopodobniej dlatego, że nie miał realnego wpływu na funkcjonowanie Centrum i Telewizji Żyrardowskiej. Drugim dyrektorem została Izabella Worona, która została odwołana po audycie wewnętrznym, w którym zarzuca się jej brak dyscypliny finansowej, a konkretnie doprowadzenie CK do zagrożenia braku płynności finansowej. Smaczku sprawie dodaje fakt, że chodzi przede wszystkim o koszt imprez zleconych przez Prezydenta, m.in Bal Charytatywny Prezydenta Wojciecha Jasińskiego, którego stratę pokryło właśnie CK oraz WOŚP i Bal Sportowca ,a także zwiększone koszty działania TVŻ, podwyżka i zakupy sprzętu, mebli oraz oprogramowania. Była dyrektor odwołała się do sądu pracy – sprawa jest  w toku.

Kolejną osobą zarządzającą CK został Daniel Jarosz, jednocześnie dyrektor wydziału promocji Urzędu Miasta. Obowiązki dyrektora zostały powierzone mu 1 września 2017 roku z zastrzeżeniem, że nie na dłużej niż do 31 sierpnia 2018 roku. W między czasie doszło do kontroli Centrum Kultury ze szczególnym uwzględnieniem  Telewizji Żyrardowskiej (TVŻ HD) przeprowadzonej przez Komisję Rewizyjną Rady Miasta Żyrardowa, na zlecenie Regionalnej Izby Obrachunkowej i Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Kontrola ta wykazała szereg nieprawidłowości w zarządzaniu tą placówką. Jak pokazuje historia, jest to stanowisko wysokiego ryzyka, przynajmniej w tej kadencji samorządowej.

Chętni na to stanowisko mają czas na złożenie swojej aplikacji w sekretariacie prezydenta miasta do 23 sierpnia 2018 roku. Szczegóły w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close