Breaking NEWSCo słychać na mieście?

Prezydent powołał swoich zastępców

W najbliższy poniedziałek pracę w Urzędzie Miasta zaczną pracę nowo powołani Wiceprezydenci.

Pierwszym Wiceprezydentem został Sylwester Osiński, dotychczasowy Radny Rady Miasta z ramienia Komitetu Wyborczego Lucjana Krzysztofa Chrzanowskiego, natomiast drugim Wiceprezydentem został Łukasz Choiński – Kandydat na Prezydenta w poprzednich wyborach z Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość.

Sylwestrowi Osińskiemu podlegać będzie Wydział Edukacji, Gospodarki Mieszkaniowej, Zdrowia i Spraw Społecznych oraz Referat działalności gospodarczej, Straż Miejska, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, miejskie szkoły i przedszkola wraz z Miejskim Ogrodem Jordanowskim a także Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna. Będzie pełnił też nadzór merytoryczny nad spółkami miasta – Aqua Żyrardów Sp. z o.o., Żyrardowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. oraz Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej Sp. z o.o.

Łukaszowi Choińskiemu podlegać będzie Wydział Inwestycji, Rewitalizacji i Rozwoju, Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków, Referat Zamówień Publicznych, Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, Schronisko dla bezdomnych zwierząt, Wydział Planowania Przestrzennego i Nieruchomości. Będzie pełnił też nadzór merytoryczny nad spółkami miasta – Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej, Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej oraz Centrum Obsługi Mieszkańców „Kantor”.

Sylwester Osiński to Magister zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego specjalizujący się w finansach publicznych, legitymujący się prestiżowym dyplomem Master of Business Administration (MBA). Jest członkiem Rady Nadzorczej Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Żyrardowie Sp. z o.o.. Piastował stanowisko doradcy zarządu Telewizji Polskiej S.A. Posiada doświadczenie w pracy na stanowiskach menadżerskich w koncernach międzynarodowych z branży produkcyjnej, wielkiej czwórki konsultingu – Accenture (d. Arthur Andersen & Co.) oraz bankowości – francuski bank Societe Generale. Pracował także w  żyrardowskim oddziale spółki Thomson przy wdrożeniu systemu SAP. Jest członkiem zespołu ds. Rewitalizacji Miasta Żyrardowa.

 

Łukasz Choiński z wykształcenia jest prawnikiem, ukończył studia na Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Wcześniej również pełnił funkcje kierownicze i nadzorcze w administracji publicznej. Karierę zawodową zaczynał od obsługi prawnej sektora bankowego, działał też w Studenckiej Poradni Prawa. Pracował w kancelarii adwokackiej oraz w Urzędzie Skarbowym, gdzie zajmował się prowadzeniem spraw z zakresu postępowania egzekucyjnego w administracji. Bezpośrednio przed objęciem urzędu Wójta Gminy Wiskitki przez dwa lata kierował Biurem Powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Żyrardowie. W poprzednich wyborach samorządowych startował na stanowisko Prezydenta Żyrardowa, zajął trzecie miejsce.

Powołanie na Wiceprezydenta Sylwestra Osińskiego oznacza też, że zmieni się skład Rady Miasta. Nie można łączyć funkcji Radnego z Wiceprezydentem, dlatego Komisarz Wyborczy w Płocku w najbliższych dniach wygasi mandat Sylwestra Osińskiego. Kolejna osoba z największą ilością głosów z Okręgu nr 2 z listy Lucjana Krzysztofa Chrzanowskiego otrzyma mandat radnego, o ile wyrazi taką zgodę. Pierwszą uprawnioną do tego osobą jest Monika Gwiaździńska-Wrzesień, która otrzymała dokładnie 200 głosów.

Gratulujemy nowo powołanym Wiceprezydentom i przyszłej Radnej Rady Miasta Żyrardowa.

Jeden komentarz

  1. No i ok.zobaczymy w praniu i suszeniu.:) niektóre kompetencje lepiej by były w zakresie obowiązków ŁCh,ale trudno,poza tym woli mieć jako pierwszego swojego,zrozumiałe,wreszcie obaj będą mieć,jeśli będą chcieć od groma roboty;no i zależy jak będą funkcjonować poszczególne instytucje,rada,konkretni ludzie,sam prezydent,etc.na ile aktywni,też kwestia możliwości,będą mieszkańcy,wreszcie wyznaczone a oby kompetentne osoby;oby kolejnych odcinków kroniki kryminalnej nie było,choc w przypadku byłego już prezydenta chciałoby się wiedzieć,co dalej.W ogóle wazne co dalej;CV Osińskiego okazałe,ale mam dystans,pewne oby całkiem nieuzasadnione obawy;i nie o wiarygodność,czy uczciwość idzie,czy nawet,choć poniekąd kompetencje,no ale jw.Powodzenia.Oby czy w zwykłe dni,czy przy konkretnych przedsięwzięciach,okazjach,działo się,dobrze się działo,także finansowo,ale rzecz jasna nie tylko.Ważny stan na dziś,no i efekty;a ile będą wiedzieć wyborcy za kilka lat,z jakiego powodu będą za tym,przeciw temu,etc.czas pokaże.O ile powód będzie potrzebny i coś więcej nad własny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close