Breaking NEWSCo słychać na mieście?

Powołano nowego prezesa szpitala w Żyrardowie

Od 1 czerwca 2019 roku będzie nim dr n. med. Jacek Sawicki. Ostatnie dwa lata był dyrektorem Domu Pracownika Służby Zdrowia. W latach 2013 – 2016 był Dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Skierniewicach. Pracował również w Ministerstwie Zdrowia, Narodowym Funduszu Zdrowia, w firmie Lux-Med i Comarch. Od 9 lat jest wykładowcą w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, gdzie prowadzi wykłady z zarządzania prywatną placówką medyczną oraz zarządzania informacją na Podyplomowych Studiach Zarządzania Ośrodkami Ochrony Zdrowia.

Od ponad 20 lat zajmuje się tematyką zarządzania w ochronie zdrowia. Posiada doświadczenie we wszystkich instytucjach uczestniczących w rynku usług zdrowotnych – od rynku prywatnego (Medycyna Rodzinna i LuxMed ) po publiczny (NFZ, Ministerstwo Zdrowia, publiczny szpital). Wprowadził do lecznictwa szpitalnego świadczenia z wykorzystaniem telemedycyny i teleopieki. Jest również promotorem kilkudziesięciu prac dyplomowych oraz współautorem podręczników z zakresu zarządzania ochroną zdrowia.

Tym samym ze szpitalem żegna się dotychczasowa prezes Danuta Ciecierska, która rządziła szpitalem od 2011 roku. Dzisiaj jest jej ostatni dzień pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close