Breaking NEWSCo słychać na mieście?

Powiat Żyrardowski beneficjentem Funduszu Dróg Samorządowych

Ponad 9,7 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych trafi do sześciu samorządów subregionu płockiego. Cztery drogi powiatowe i dwie drogi gminne o łącznej długości 11,98 km zostaną wybudowane w subregionie płockim w ramach rządowego wsparcia Funduszu. Wśród dofinansowanych inwestycji znalazła się też ta, realizowana przez Powiat Żyrardowski polegająca na rozbudowie drogi powiatowej Puszcza Mariańska – Mszczonów na odcinku Wola Polska – Górki.

Symboliczne czeki na dofinansowanie zadań z programu przedstawicielom samorządów wręczyli w dniu 12 czerwca w siedzibie Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Płocku, Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera, Senator RP Marek Martynowski oraz Marlena Mazurska, Kierownik Delegatury MUW w Płocku.

Czek z deklarowaną kwotą wsparcia 2.445.695 zł dla naszego Powiatu odebrała w środę Starosta Beata Sznajder. Oprócz Powiatu Żyrardowskiego dofinansowanie otrzymują także powiaty – Sierpecki, Płocki i Gostyniński oraz gminy Sanniki i Łąck.

Kwoty dofinansowania przekazane przez Wojewodę Mazowieckiego stanowią 50 proc. szacowanych kosztów inwestycji. Cele programu Fundusz Dróg Samorządowych to m.in. podniesienie poziomu i jakości życia społeczności lokalnych, zwiększenie efektywności instytucji publicznych poprzez rozwój bezpiecznej, spójnej, funkcjonalnej i efektywnej infrastruktury drogowej, a przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego i parametrów technicznych lokalnej sieci drogowej.

W ramach programu przewidziane jest wsparcie budowy dróg samorządowych w wysokości 36 mld zł do 2028 r. Na realizację zadań w zakresie budowy, przebudowy lub remontów dróg rozpoczynających się w tym roku dla województwa mazowieckiego zaplanowano blisko 626,86 mln zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close