Co słychać na mieście?

Powiat z dotacją na budowę boiska w Puszczy Mariańskiej

Zakończył się drugi etap budowy boiska sportowego przy Liceum Ogólnokształcącym w Puszczy Mariańskiej. W zeszłym roku wykonano prace ziemne polegające na wyrównaniu terenu, odprowadzeniu wody i przygotowaniu niecki płyty głównej boiska. W tym roku wybudowane już jest główne boisko z bieżnią, piłkochwyty, ogrodzenie, stanowisko do pchania kuli. Prace przeniosły się na boiska boczne. W tym czasie żyrardowskiego starostwo czyniło wszelkie starania, żeby zdobyć dodatkowe pieniądze na tę inwestycję. Na początku roku Sejm RP na wniosek posła Macieja Małeckiego przyjął poprawkę do budżetu na rok 2018, dzięki której inwestycja w Puszczy Mariańskiej otrzyma 200.000 zł. Umowę przekazania dotacji podpisali 5 lipca w Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie wojewoda Zdzisław Sipiera, starostowie Wojciech Szustakiewicz i Grzegorz Dobrowolski oraz skarbnik Edyta Fedorowicz.

Sejm 11 stycznia uchwalił ustawę budżetową uwzględniającą poprawkę nr 369 polegająca na zwiększeniu wydatków w części 85/14 – województwo mazowieckie  rezerwy ogólnej i celowej (rozdz. 75818) z zapisem „Budowa boiska wielofunkcyjnego przy LO im. Czesława Tańskiego w Puszczy Mariańskiej (200 tys. zł)”.  Obsługą i rozliczeniem zajmie się Biuro Rozwoju i Inwestycji Urzędu Wojewódzkiego oraz Wydział Oświaty żyrardowskiego starostwa. Wsparcie to odciąży budżet powiatu żyrardowskiego, tym bardziej, że w tym roku rozpoczęła się budowa kolejnego boiska wielofunkcyjnego, tym razem przy Liceum Ogólnokształcącym i Zespole Szkół w Mszczonowie. Jesienią wykonany także będzie remont boiska do koszykówki przy Zespole Szkół Nr 2 Żyrardowie.

Podczas podpisywania umowy Starosta Wojciech Szustakiewicz przypomniał, że puszczańskie liceum w zeszłym roku rozpoczęło współpracę ze spółką Skarbu Państwa Polskimi Liniami Lotniczymi LOT. Pod patronatem firmy powstała klasa stewardess i obsługi ruchu naziemnego. Szkoła była współorganizatorem niezwykle oryginalnej wystawy w „88 lat dookoła świata. Historia PLL LOT” eksponowanej w Muzeum Mazowsza Zachodniego, organizatorem Pikniku Lotniczego. Wszystko to sprawia, że powiatowa placówka jest w stanie zaoferować najwyższą jakość edukacji.

Budowa boiska kosztowała będzie blisko 2,2 mln złotych.  Zakończenie inwestycji zaplanowane jest na listopad 2018 r., jednak wszystko wskazuje, że rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się na nowym obiekcie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close