Na sygnale!

Posiadał narkotyki i lampę policyjną

 

Zarzuty posiadania środków odurzających oraz kierowania samochodem po ich użyciu usłyszał 27-latek zatrzymany przez grodziskich policjantów. Mężczyzna wpadł podczas kontroli. Funkcjonariusze zainteresowali się lampą pojazdu uprzywilejowanego, która była w jego aucie. Ponadto w pojeździe wyczuli zapach palonej marihuany. Łukasz P. przyznał się do popełnienia przestępstw. Odpowie także za posiadanie bez uprawnień urządzenia pojazdu uprzywilejowanego.

Po 18.00 grodziscy policjanci, pełniący służbę na terenie jaktorowskiej gminy, zwrócili uwagę na auto, w którym na tylnej półce leżała lampa błyskowa pojazdu uprzywilejowanego. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić mężczyznę jadącego audi. Podczas legitymowania 27-latka, z jego samochodu wyczuli zapach palonej marihuany. Natychmiast dokonali dokładnej kontroli mężczyzny i pojazdu, po której zabezpieczyli po dwie torebki z białym proszkiem i suszem roślinnym. Narkotyki oraz urządzenie sygnalizacyjne zostały zabezpieczone, a ich właściciel zatrzymany.

Wykonany w jednostce test wykazał, że kierowca mógł wcześniej zażyć narkotyki. Przeprowadzone w sprawie czynności dochodzeniowe pozwoliły na przedstawienie Łukaszowi P. zarzutów posiadania środków odurzających i kierowania samochodem po ich użyciu.27-latek przyznał się do popełnienia tych przestępstw. Mężczyzna odpowie także za wykroczenie, polegające na posiadaniu w aucie bez uprawnień urządzenia pojazdu uprzywilejowanego w ruchu.

 

Źródło: Policja Grodzisk Mazowiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close