Brak

Poseł Maciej Małecki Ministrem

W poniedziałek Poseł Maciej Małecki otrzymał od Premier Beaty Szydło nominację na Sekretarza Stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa. Poseł Maciej Małecki zajmie się likwidacją struktury ww. Ministerstwa.

– Wczoraj otrzymałem od pani Premier Beaty Szydło nominację na sekretarza stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa. Misja potrwa około pół roku, postaram się jak najlepiej wypełnić zadanie. Dziękuję za wszystkie życzenia i życzliwości z Waszej strony 🙂 Wybaczcie, że nie jestem w stanie podziękować indywidualnie Każdej i Każdemu z Was  – napisał poseł Maciej Małecki.

W 2011 roku został posłem z listy Prawa i Sprawiedliwości. Startując z 8 miejsca na liście uzyskał drugi wynik listy PiS – 9757 głosów. W 1991 roku zaczął działać w Porozumieniu Centrum jako najmłodszy członek stronnictwa w dawnym województwie skierniewickim. Przez ponad 13 lat był samorządowcem. W latach 2002-2006 pełnił funkcję przewodniczącego Rady Miejskiej w Sochaczewie. W 2007 r. organizował praktycznie od podstaw działalność PiS w Powiecie Sochaczewskim.

Ukończył historię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, Samorządowe Studia Podyplomowe na KUL, Podyplomowe Studia Menedżerskie na SGH, Zarządzanie Zasobami Pracy na SGH i Wykorzystywanie Środków Unijnych na Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Jest bardzo aktywnym i obowiązkowym posłem, ma na swoim koncie 96 wystąpień podczas posiedzeń sejmu, 196 interpelacji, którym nadano bieg, uczestniczył w 98% głosowań sejmowych (6172 z 6298), należy również do licznych grup, zespołów i komisji parlamentarnych. Działał również na rzecz zmiany przebiegu linii 2x 400 KV.

 

Źródło: Sejm RP, maciejmalecki.pl / fot. maciejmalecki.pl

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close